Par siltumapgādes tarifu Valmierā

- 21.Jūnijs, 2022
Laikrakstā

SIA Valmieras ūdens iesniegusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā sabiedrisko pakalpojumu sniedzēja noteikto (piedāvāto) siltum­enerģijas apgādes gala tarifu Valmieras novada Valmieras pilsētai un Valmieras pagasta Viestura laukumam.

Tas ir aprēķināts saskaņā ar Siltum­enerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodiku, un tā izmaiņas saistītas ar siltumenerģijas piegādātāja akciju sabiedrības Valmieras Enerģija ražošanas cenas palielinājumu. Apstiprināšanas gadījumā Valmieras ūdens iesniegtā tarifa 85,08 eiro/MWh spēkā stāšanās datums paredzēts 2022. gada 1. jūlijs.

Patlaban – kopš šī gada 1. janvāra – spēkā esošais siltum­enerģijas apgādes gala tarifs ir 58,80 eiro/MWh. Ja tiks apstiprināts un no 1. jūlija spēkā stāsies jaunais tarifs 85,08 eiro/MWh, tad jaunā tarifa sadārdzinājums pret esošo būs 44,69%.

Vajadzību pēc jauna tarifa skaidro SIA Valmieras ūdens valdes priekšsēdētājs Indulis Frišfelds, piebilstot, ka tarifs atkārtoti tiks pārskatīts, ja ražotājiem samazināsies izmaksas un uzņēmumam piegādātā siltum­enerģija būs lētāka: «Aizvadīto gadu laikā esam rekonstruējuši un atjaunojuši siltumapgādes sistēmu Valmieras pilsētā un Viestura laukumā, kas ļauj samazināt siltumenerģijas zudumu apjomus. Iedzīvotājiem tas nozīmē, ka tiek maksāts tikai par saņemto, izmantoto siltumenerģiju, tomēr siltumenerģijas apgādes gala tarifa kontekstā jāapzinās, ka to veido trīs komponentes, un lielākā no tām ir siltumenerģijas ražošana. Ja tās izmaksas pieaug, tad tas tieši ietekmē mūsu kā pakalpojuma sniedzēja piemēroto gala tarifu.»

LAIKUS SAGATAVOTA ALTERNATĪVA. Pašlaik centralizētās siltumapgādes klienti Valmierā var novērtēt to, ka jaunajā katlumājā lielākoties apkurei tiek izmantota šķelda. Kaut arī šī kurināmā cena ir pieaugusi, šis risinājums tomēr ir lētāks par apkuri ar dabas gāzi. Gunta Vīksnas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru