Par stabilitāti un stipru aizmuguri

- 28.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Atverot 2002. gadā dibinātās un vairāk nekā 50 biedrus apvienojošās Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas mājaslapu, ikvienu tās apmeklētāju vispirms simboliski uzrunā LLKA devīze: «Sadarbībā slēpjas attīstības spēks».

Jaunākā informācija liecina, ka nesen notikusi kārtējā kooperatīvo sabiedrību atbilstības izvērtēšana, kura, kā zināms, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem par kooperatīvo sabiedrību atbilstību notiek reizi gadā. Atbilstības statusa iegūšana ļauj kooperatīvajām sabiedrībām izmantot dažādas normatīvajos aktos noteiktās priekšrocības, kā arī plašai sabiedrībai apliecina, ka konkrētais kooperatīvs strādā pēc labākajiem kooperācijas principiem.

Mājaslapā pieejamā informācija vēsta, ka Latvijā kopumā pašlaik darbojas 50 atbilstīgas kooperatīvās sabiedrības. Visvairāk (22) to ir piena ražošanā, graudkopībā (15), ir arī augļu un dārzeņu kooperatīvi (7), Latvijā strādā arī divi meža īpašnieku kooperatīvi un pa vienam tie ir aitkopībā, putnkopībā un arī mājražošanā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru