Par vakcinēšanos pret gripu

- 9.Oktobris, 2020
Veselība un labklājība
Laikrakstā

Imunitāti pret gripu var izveidot arī mākslīgi, ievadot organismā vakcīnu. Tā izraisa antivielu veidošanos, bet neizraisa slimību. Gripas vīrusa mainības dēļ katru gadu vakcīna ir jāizstrādā no jauna, līdz ar to arī jāvakcinējas ir katru gadu no jauna.

Vakcinēties ir ieteicams rudens sākumā, kad gripas epidēmija vēl nav sākusies. Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, 80% vakcinēto personu ar gripu nesaslimst, bet 20% izslimo gripu vieglā formā. Cilvēkiem pēc 60 gadiem imunitāte izveidojas tikai 60% līmenī, taču saslimušajiem gripa norit bez komplikācijām. Pēcvakcinācijas periodā dūriena vietā iespējams neliels apsārtums un pietūkums.

Ģimenes ārste, arodveselības un arodslimību ārste, pneimonoloģe Dace Vorslava pastāstīja: «Šodien, 7. oktobrī, man kāda firma paziņoja –  Valmieras veselības centrā Bastiona ielā pateikts, ka tikko beigušās valsts apmaksātās gripas vakcīnas. Tas nozīmē, ka tās vedīs vēl, tagad ir jāgaida, kad tās parādīsies. Receptes izrakstu ļoti daudziem cilvēkiem, acīmredzot viņi gaida, kad tās atvedīs. 

DACE VORSLAVA. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru