Par vidi un zinātni

- 25.Februāris, 2016
Izglītība
Laikrakstā

2015./2016. mācību gada lielais izaicinājums skolu audzēkņiem bija «Trash Trek» jeb atkritumu ceļojums, kur izpētes darbs 20 izglītības iestādēs tika veikts vairāku mēnešu garumā. Viņnedēļ Cēsu pilsētas sporta skolas telpās norisinājās projekta noslēguma posms — spraigas robotu sacensības.

SIA «ZAAO» regulāri iegulda nozīmīgus resursus skolu jaunatnes izglītošanā videi draudzīgam dzīvesveidam, tāpēc piedalījās biedrības «First Lego League Latvia» organizētajā projektā, konsultējot skolēnus atkritumu apsaimniekošanas jautājumos, kā arī piedaloties komandu darbu vērtēšanā.

Pasākuma organizatori radīja bērnos interesi ne tikai izzināt procesus, kas skar vidi, bet arī ieinteresēja zinātnes procesos, tehnoloģijās, inženierzinātnē un matemātikā. Skolēni pētījumus veikuši ar aizrautību, piedāvājot risinājumus atkritumu apsaimniekošanas jomā no atkritumu rašanās mazināšanas veidiem līdz radīto atkritumu pārstrādes iespējām.

No ZAAO darbības reģiona izglītības iestādēm pasākumā piedalījās Alojas Ausekļa vidusskola, Valmieras Viestura vidusskola, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija, Cēsu 2. pamatskola un Valkas ģimnāzija.

ZAAO specbalvu saņēma Alojas Ausekļa vidusskolas komanda par atkritumu ceļa tēmas padziļinātu izpēti, vizualizāciju izstrādi un prezentācijas prasmēm. Skolas pārstāvjiem būs iespēja piedalīties komandas saliedēšanās pasākumā atpūtas parkā «Rāmkalni».

Komandu kopvērtējumā čempiona titulu ieguva Alūksnes bērnu un jauniešu centra komanda «PaGALMS». Par labāko projektu balvu ieguva komanda no Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas, 2. vietu par labi izstrādātu projektu — no Alojas Ausekļa vidusskolas. Savukārt par labāko konstrukciju robotu dizaina kategorijā kausu ieguva komanda «RoboQuick» no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

VEICIES! Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru