Par zirga un jātnieka sadarbību

- 10.Jūnijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Gandrīz vai paradokss, ka politiķu un sabiedrības interese par nupat notikušajām pašvaldību vēlēšanām ir pat krietni augstāka, nekā tā bija pašās vēlēšanu dienās. Uzzinājuši veiksminiekus, jaunajās pilsētu un novadu domēs iebalsoto konkrēto deputātu vārdus, daudzi nu meklē atbildi arī uz jautājumu, kādēļ bijusi tik zema vēlētāju aktivitāte.

(Balsotāju samazinājums par 13% salīdzinājumā ar pirms 4 gadiem notikušajām pašvaldību vēlēšanām Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāra Ritvara Eglāja vērtējumā varētu pretendēt pat uz pēdējo gadu rekordu starp visām Eiropas valstīm).

Varasvīriem, politisko norišu apskatniekiem katram savs skaidrojums. Gan premjerministrs Krišjānis Kariņš («Jaunā Vienotība»), gan prezidents Egils Levits jau ir atzinuši, ka šīs vēlēšanas ir diezgan būtiska demokrātijas krīzes izpausme un tās turpināšanās ar laiku var radīt draudus pat valsts drošībai. Nu abi pieprasa veikt sabiedrības aptauju, pat neitrālu ekspertu pētījumus par to, kas tad īsti notiek ar Latvijas sabiedrības lielākās daļas domāšanu.  Taču pat bez pētījumiem uzdrošinos jau tagad apgalvot, ka ar sabiedrību un tās domāšanu viss joprojām ir pietiekami labā kārtībā. Vien populārajā atziņā par jātnieka lielisko sadarbību ar zirgu sabiedrībai vairs ne sevišķi patīk, ka no šīs sadarbības nu labumu gūst vairs gandrīz tikai jātnieki (partijas).


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru