Pārdomas pēc Tautas sapulces

- 14.Novembris, 2019
Viedokļi
Laikrakstā

Tā kā Rīgā uz nesen notikušo novadu protesta akciju – Tautas sapulci – kopā ar Rūjienas grupu ieradāmies vieni no pirmajiem, tad faktiski vairākas stundas mums iznāca pabūt pasākuma pašā centrā iepretī Saeimas namam. Šajā vietā lieliski varēja gan dzirdēt, gan arī redzēt pārdomu vērtas lietas. 

Cilvēki no visas Latvijas novadiem torīt bija ieradušies, lai vienotā protestā pateiktu NĒ! tobrīd Saeimā pirmajā lasījumā nodotajam VARAM iesniegtajam un Saeimas valdošās koalīcijas akceptētajam administratīvi teritoriālajam likumprojektam. Vecrīgā, Jēkaba ielā, valdošā atmosfēra bija enerģētiski ļoti spēcīga, un ar katru jaunu saucienu pēc tautas uzklausīšanas, projekta pamatotības izskaidrošanas un iecerētās idejas brāķa pārstrādāšanas emocijas tikai auga augumā. Manuprāt, vienu no protesta akcijas spilgtākajām uzrunām sanākušajiem torīt teica kāds gados jauns uzņēmējs un zemnieks no Ikšķiles. Viņš, runājot par VARAM ieplānotās reformas Latvijas kartes pārzīmēšanu, uzsvēra vienu no lielākajām kļūdām – novadu iedzīvotāju neuzklausīšanu, viņu vēlmju un vajadzību nesamērošanu ar reformētāju uzstādījumiem. Jaunais cilvēks teica: «Vai jums kāds ir par to pajautājis? Nē! To nepajautāja arī ne manai mātei, kas visu apzinīgo mūžu ir veltījusi Latvijai, ne manai mazajai meitiņai, ne arī manam dēlam, kas sportojot un izglītojoties aug par Latvijas patriotu. Cik mums līdzīgu ģimeņu Latvijas novados pašlaik dzīvo neziņā par savas dzimtās vietas rītdienu?»


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Novadnieks - 17.Novembris, 2019 - 23:28

Vai nav pārāk skaļi teikt, ka tur bija Tautas sapulce? Tāda bija, kad iestājāmies par brīvu Latviju, Mažparkā, Daugavmalā, pat kaut cik nopietna arī Domu laukumā, pēc kuras Zatlers Saeima atlaida. Šo par sapulci nosauca vien paši protestētāji un pat tiem, kas tur bija, nebija vienotu interešu, arī par teritoriālo reformu. Ja jau tiešām vairumam Latvijas iedzīvotāju būtu tik nopietnas iebildes pret šo reformu, varbūt pie Saeimas arī sapulcētos tik daudz protestētāju, lai to par sapulci sauktu. Pieļauju, ka tūkstošiem citu Latvijas iedzīvotāju teritoriālo reformu atbalsta, jo savu mazo novadu iespējas jau ir izbaudījuši, knapinoties un darbu meklējot. Viņi var vien ar skaudību nolūkoties, ka lielajos dzīvošana ir krietni labāka, attīstības iespējas un nākotne drošāka. Šī tautas daļa jau sen ir nobalsojusi par lielajiem novadiem, pārceļoties un darbu atrodot tajos. Labi, ka tādi lielie novadi ir, būs vēl lielāki. No tiem uz ārzemēm projām dodas daudz mazāk cilvēku. Latviju no iedzīvotājiem ir iztukšojusi tieši mazo novadu līdzšinēja mazspēja kaut minimkāli simulēt ražošanu, piesauistīt savai teritorijai uzņēmējus.

Lasītājs - 18.Novembris, 2019 - 22:05

In reply to by Novadnieks

Taisnība. Un kas tad pārsvarā ir protestētāji? Esošie pagastveči un viņu padotie, uzaicinātie. Jo sāk šūpoties krēsli.

Pievienot komentāru