Pārrēķināt īpašuma apdrošinājuma summas – svarīgāk nekā jebkad agrāk

- 4.Novembris, 2022
Viedokļi
Laikrakstā

Strauji pieaugot būvniecības izmaksām, kas pēc jaunākajiem Centrālās statistikas pārvaldes datiem šī gada augustā palielinājās par 20,5%, salīdzinot ar pērno gadu, arvien aktuālāks kļūst jautājums par nekustamā īpašuma apdrošinājuma summu pārrēķinu.

Īpašums jāapdrošina tā atjaunošanas vērtībā, izvēloties atbilstošu apdrošinājuma summu. Taču būvmateriālu un darbaspēka izmaksu sadārdzināšanās patlaban rada risku, ka, iestājoties apdrošināšanas gadījumam, piemēram, ugunsgrēka postījumiem, īpašuma atjaunošanas vērtība nepilna gada laikā jau būs tik ļoti pieaugusi, ka atlīdzība nespēs segt ēkas remonta vai atjaunošanas izmaksas. Citiem vārdiem, iestāsies zemapdrošināšana jeb situācija, kad īpašums apdrošināts par nepilnu tā atjaunošanas vērtību. 

Arī ERGO nekustamā īpašuma apdrošināšanas datos skaidri redzam, ka klientu izmaksu tāmes pēc kara sākuma Ukrainā ir pieaugušas par 30 – 40%. Tas novērojams gan privātīpašuma, gan komercīpašuma sektorā – atšķirība vien tajā, ka komercīpašumu vērtība un līdz ar to arī zaudējumu summas parasti ir krietni lielākas un var būt mērojamas miljonos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru