Pasaules čempiona tituls ir tikai sākums

- 17.Septembris, 2021
Sports
Laikrakstā

Pēteris Kripans mācās Valmieras Viestura vidusskolas 6. klasē. Viņam patīk aktīva izkustēšanās, laika pavadīšana kopā ar draugiem. Taču viņam piemīt kāds talants un liela mērķtiecība to attīstīt. Nesen Pēteris Pasaules čempionātā 64 lauciņu dambretē Bulgārijā izcīnīja zelta medaļu dambretes ātrspēlē un bronzas medaļu ātrajā dambretē, kā arī Latvijas komandas sastāvā izcīnīja sev otro zelta medaļu.

«Es jautāju, vai saprot, ko sasniedzis. Zelts pasaules līmenī! Bet Pēteris par to nedomā, viņam svarīga ir spēle. Protams, mērķi ir un par sasniegumiem prieks, bet viņam ir svarīgi turpināt un sasniegt jaunas virsotnes. Ļoti ceru, ka šo īpašību un spēlētprieku viņš saglabās,» stāsta Pētera mamma Ilze Ansone. «Pirmajā klasē izvēlējāmies apmeklēt prāta spēļu pulciņu. Sākums nebija spīdošs, daudz zaudējumu. Vēlāk sporta spēlēs gadījās, ka Pēterim sanāca spēlēt dambreti ar kādu kungu gados, viņš pēc tam pienāca pie manis un teica, ka tam puikam noteikti jāspēlē dambrete. Tā tas arī sākās. Pēterim ļoti patika, un tas turpinās. Gandrīz vai bija tā: kā kādu satika, piedāvāja spēlēt. Šķiet, ka visi, kuri pazīst Pēteri, ir ar viņu spēlējuši. Visas viesības beidzas ar dambreti.»

No kreisās: pulciņa vadītājs Valmieras Viestura vidusskolā Uldis Ābeltiņš, Pētera Kripana mamma Ilze Ansone, pasaules čempions 64 lauciņu dambretē Pēteris Kripans un novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Z. Bulmeistares foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru