Pašdisciplīna nepieciešama arī autobusos

Par aktualitātēm pasažieru pārvadājumu jomā un par Covid-19 ienestajām korekcijām Liesmai otrdien pastāstīja trīs VTU Valmiera vadoši darbinieki.

Oskars Spurdziņš, uzņēmuma valdes priekšsēdētājs: «Situācija mainās ļoti strauji. Šobrīd valstī tiek ievākta informācija no pārvadātājiem. Varbūt kaut kas no maršrutiem tiks mazināts.»

Anda Liepiņa, Pārvadājumu daļas vadītāja: «Līdz 9. aprīlim starppilsētu un vietējās nozīmes autobusu kustība notiks pēc skolēnu brīvlaika režīma, nevis pēc brīvdienu režīma, kā izskanējusi nekorekta informācija. Protams, ja kādai pašvaldībai tomēr šis reiss ir nepieciešams, jebkurā brīdī mēs to varam nodrošināt.»

Lāsma Cukure, Kvalitātes vadības sistēmas un kontroles daļas vadītāja: «Pašā pakalpojumā jau nemainās nekas, tikai šobrīd autobusos nenotiek pasažieru kontrolēšana. Mēs paļaujamies uz pasažieru un autobusu vadītāju godaprātu. Pirms vēl bija izsludināta ārkārtas situācija valstī, mēs pieņēmām lēmumu aizliegt cilvēkiem sēdēt pirmajās divās sēdekļu rindās aiz autobusa vadītāja. Arī pēc iespējas par biļetes iegādi norēķināties ar maksājumu karti, lai nebūtu skaidra nauda. Aicinām arī biļetes iegādāties autobusu galapunktos, jo tur – atšķirībā no autobusa – starp dispečeru un biļetes pircēju tomēr ir stikls. Plus vēl aicinām cilvēkus no autobusa kāpt ārā pa vidējām durvīm, lai nebūtu drūzmēšanās autobusa priekšgalā un lieka kustība garām autobusa vadītājam.»

Oskars Spurdziņš: «Mēs, protams, nevaram strādāt tā kā Rīgas Satiksme, kur ir e-talons. mūsu maršrutiem ir starppieturas. Biļeti internetā iegādāties nav problēma, bet arī tad, ja pasažierim ir skaidra nauda vai maksājumu karte, viņam tāpat jāpērk biļete, mēs taču nevaram viņu neuzņemt autobusā! Izslēgt mēs šādas situācijas nevaram. Protams, pēc iespējas mazāk vajadzētu lietot skaidru naudu. Pērciet biļetes galapunktos, kasēs, nevis pie šofera! Mūsu šoferiem ir speciālie roku mazgāšanas šķīdumi, pagaidām nekādus speciālos tērpus un uzpurņus viņi gan nelieto.» 

Lāsma Cukure: «Tas par biļetēm lielākoties attiecas uz starppilsētu un vietējās nozīmes autobusiem, šobrīd tam nav sakara ar pilsētas maršrutu autobusiem. Jā, mums ir arī virsmu tīrīšanas līdzekļi, arī paši autobusi tiek tīrīti biežāk. Lūgums skolēniem neizmantot pilsētas maršrutu autobusus vienkārši vizināšanās pēc.»

Anda Liepiņa: «Ir vēl viena bīstama tendence šajā laikā – bērni pa vienām durvīm autobusā ielec, pa otrām – izlec ārā... Tās ir ļoti bīstamas situācijas, kad viņi var pakļūt zem autobusa riteņiem. Varbūt savus braucienus pilsētas maršrutos tomēr vajadzētu ierobežot arī senioriem. Protams, viņiem mājās ir garlaicīgi, un viņi brauc. Vienkārši vizinās no viena galapunkta līdz otram. Neaizmirsīsim, ka cilvēkiem gados patlaban tomēr ir lielāks saslimšanas risks.»

Valmieras pilsētas maršrutu apkalpošanā lemts, ka līdz 14. aprīlim tiek atcelti reisi 12. maršrutā uz Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolu Purva ielā, jo tur mācības patlaban nenotiek. Citas pārmaiņas pilsētas maršrutos pagaidām nav paredzētas.

Oskars Spurdziņš par kopējo situāciju uzņēmumā: «Ārzemju braucieni, protams, ar mūsu autobusiem vairs nenotiek, pat mūsu ikdienas braucieni nenotiek, jo skolēniem visas sacensības atceltas, mācības atceltas, nekādas olimpiādes nenotiek. Mūsu pamatbizness ir līgumu ar valsti un pilsētu nodrošināšana, viss pārējais ir papildus. Protams, būs nenobrauktie kilometri, būs kaut kāda neieņemtā nauda, taču tas nebūs tik sāpīgi. Mūs vairāk uztrauc starppilsētu, lauku un pilsētas maršruti. Šoferu mums visu laiku trūkst, sevišķi filiālēs, tāpēc jautājumu par darbinieku skaita samazināšanu, protams, neapspriežam. Pašlaik visi plānotie atvaļinājumi tiek piešķirti, cilvēki tiek uzrunāti varbūt izmantot atvaļinājumus tagad, nevis atstāt uz vēlāku laiku. Protams, ja pasažieru pārvadājumus noliks mierā, tad būs tā saucamā dīkstāve, kad visi autobusi pie žoga un cilvēki mājās. Arī tāda iespēja nākotnē pastāv, taču šo situāciju jau nosaka valdība. Pagaidām mēs braucam, mums nav samazinājuma!»

AUTOOSTĀ KLUSĀKS. Vakar pusdienlaikā Valmieras autoostā maršrutam posās viens autobuss, vēl pāris stāvēja nomaļus, gaidot savu reisu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru