Pašpārliecība, mērķis – rezultāts!

- 30.Augusts, 2022
Sports
Laikrakstā

27. augustā Murjāņu sporta ģimnāzijas stadionā Latvijas Invalīdu sporta federācija (LISF) rīkoja šī gada Latvijas atklāto čempionātu paravieglatlētikā.

Latvijas vieglatlēti ar invaliditāti no Rēzeknes, Daugavpils, Rīgas, Ķekavas, Tukuma, Limbažiem, Siguldas, Valmieras u.c. Murjāņu sporta bāzes stadionā mērojās spēkiem, uzstādīja jaunus personiskos rekordus un guva sportisko pieredzi sacensībās paravieglatlētikā. Piedāvātās disciplīnas: lode, disks, šķēps, vālītes, 100 m ratiņkrēslā, tāllēkšana, 100 m, 800 m.

Lai visi varētu sacensties līdzvērtīgi un rezultātu apkopošana un vērtēšana būtu godīga, ir izstrādāta vienota klasifikācijas sistēma, jeb iedalīšana klasēs: katrā sporta veidā dalībnieki sacenšas ar tiem, kam ir tāda pati veida invaliditāte (cilvēki ratiņkrēslos, ar kustību traucējumiem, amputanti, ar intelektuālās attīstības traucējumiem). Katrā sporta veidā šī klasifikācija tiek piemērota atkarībā no cilvēka spējām to veikt, ņemot vērā to traucējuma veidu un smaguma pakāpi, lai rezultātu apkopošanā būtu katram sportistam līdzvērtīga.

VALMIERAS SPORTISTU KOMANDA. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru