Pašreklāma uz likuma rēķina

- 8.Decembris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Iepriekšējās nedēļas nogalē par politiskajām izklaidēm parūpējās Saeimas deputāts, partijas Likums un kārtība dibinātājs Aldis Gobzems, kuru policija vienas dienas laikā divas reizes un divās dažādās pilsētās – Tukumā un Ventspilī – īslaicīgi aizturēja par administratīviem likumpārkāpumiem – nesankcionētu un epidemioloģiskās drošības prasībām neatbilstošu pasākumu rīkošanu.

No vienas puses viss it kā ir pareizi. Likumi ir rakstīti ne tikai parastiem mirstīgajiem, bet arī Saeimas deputātiem, un, ja deputāts Gobzems un viņa atbalstītāji grib nedaudz pamītiņot, pārkāpjot likumu, tad par to pienākas administratīvais sods. Kā arī nelikumīgi īstenoto darbību pārtraukšana vai kā nu vienu mītiņotāju izdzenāšana, bet pašu kaismīgāko īslaicīga aizturēšana tiek dēvēta juridiskajā valodā.

Jau cits jautājums, ka šajā gadījumā likuma punktuāla ievērošana ir ne tik daudz sods, cik ūdens liešana uz politiķa Gobzema dzirnavām un viņa aktivitāšu reklamēšana, izmantojot valsts policijas resursus. Ja likumsargi aprobežotos ar vienkāršiem aicinājumiem mītiņotājiem izklīst vai arī īslaicīgi aizturētu dažus no pasākumu ierindas dalībniekiem, pārliecinošs vairākums sabiedrības paliktu laimīgā neziņā par šādu tikšanos esamību. Maz kas tur pulcējas un kādas runas klausās.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru