Pašvaldību vēlēšanas – pēc četriem mēnešiem...

- 11.Februāris, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Vēl ne tik ļoti sen kāds tagad jau patriektais ministrs nepaguris radio un televīzijā sludināja teritoriālās reformas priekšrocības. Tagad zinām – jauno pašvaldību vēlēšanas noteiktas 5. jūnijā, tātad pēc nedaudz mazāk kā četriem mēnešiem.

Tagadējo 119 vietvaru vietā būs 42, tajā skaitā septiņas valsts­pilsētas un vēl trīs valstspilsētas, tostarp Valmiera, kā novadu centri. Jaunvārds «valstspilsēta» gan griež ausīs, bet ko lai dara – reforma. Iepriekšējā variantā – «republikas nozīmes pilsētas» – bija saprotamāk un ierastāk. Jaunais Valmieras novads plānots krietni liels, tajā būs 31 tagadējais pagasts un pilsētas.

Kā vienu no ieguvumiem jaunā projekta autori min aptuveni viena miljona eiro ietaupījumu, kas radīsies tāpēc, ka būs mazāk deputātu. Tagad 1614, jaunajā variantā plāno, ka būšot 705. Neesmu skaitījis, bet pēc aptuveniem aprēķiniem Valmieras novadā būs 19 deputāti. Pietiek ar vienkāršu aritmētiku, lai būtu skaidrs, ka katrs pagasts savu pārstāvi deputātos nedabūs. Kā ievēlētie pārstāvēs nomaļos pagastus, kuros, iespējams, nekad nav bijuši, ir lielais jautājums. Varētu arī sarīkot aptauju Sedā, Strenčos vai Plāņos un mēģināt noskaidrot, vai iedzīvotāji vispār zina, kurā novadā pēc plānotās reformas viņi dzīvos.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru