Pavasara sezonu noslēdzot

- 18.Maijs, 2018
Sports
Laikrakstā

Ar valsts atklātajām meistarsacīkstēm svaru stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu noslēgusies lielo maču pavasara sezona. Nākamie Latvijas čempionāti tikai vēlā rudenī, savukārt sportistiem, kas ciena spēkošanos ar svaru stieni, tālāk dažādas izvēles iespējas — pelnīta vasaras atpūta, dalība Latvijas Kausa posmos, kas regulāri norisinās visos Latvijas nostūros, dalība tautas sporta pasākumos vai — pašiem labākajiem — starti ārpus Latvijas robežām.

Uz lielāko pilsētu Lielupes krastos devās divi duči Valmieras Spēka Pasaules sportistu. Dāmu konkurencē 47 kg kategorijā 30 kg smaga uzvara Marikai Žarkovai. 52 kg kategorijā trešā ar 37,5 kg Linda Bētaka. 63 kg kategorijā ar 87,5 kg rezultātu uzvarēja Elīna Ceriņa, trešā ar 40 kg Marina Šarova. 72 kg kategorijā trešā un ceturtā vieta Līvai Bērziņai un Ilzei Bricei ar rezultātiem 57,5 un 42,5 kg. Absolūtajā vērtējumā, piekāpjoties vien lietuvietei, otrā Elīna. Jāmin, ka viņa vienīgā no SP dāmām izmantoja speciālo ekipējumu, savukārt visu dāmu kopdarbs ļāva svinēt pārliecinošu komandas uzvaru pār principiālajām pretiniecēm no Ķeguma novada.

Senioru konkurencē pa divām uzvarām. 40-gadnieku saimē 83 kg kategorijā ar taktisku viltību un rezultātu 160 kg tuvāko pretinieku pieveica Antis Dāvids Lūsa, savukārt 50-gadnieku saimē 120 kg svarā, uzspiežot apaļus 2 centnerus, labākais — Aigars Āboliņš. Aigaram arī trešā vieta absolūtajā vērtējumā savā vecuma grupā, priekšā vien divi leiši.

Jauniešu konkurencē 74 un 93 kg kategorijās trešie ar 87,5 un 117,5 kg Ņikita Raspopovs un Gvido Vintergollers. 83 kg kategorijā, uzspiežot 165 kg, pirmais Ņikita Ļutovs. Jauniešu kopdarbs vainagojās ar trešo vietu komandu vērtējumā. Junioru konkurencē vienīgais SP pārstāvis Edgars Tīfentāls, uzspiežot 162,5 kg, uzvarēja 105 kg kategorijā.

Vīru cīņās 59 kg kategorijā ar 100 kg otrais Krists Krēsliņš. 66 un 74 kg kategorijās ar 125 un 135 kg uzvara Ivaram Mauriņam un Jānim Bergholdam. 93 kg kategorijā, uzspiežot tikai 220 kg, trešais Janeks Šelkovskis. 105 kg kategorijā ar vienādu rezultātu — 210 kg augstākajās vietās Miks Goba un nedaudz smagākais Nauris Dambis. 120 kg kategorijā ar 207,5 kg otrais Māris Jeručenoks, kamēr supersmagsvaru vidū uzvara ar 270 kg Jānim Anšmitam. Absolūtajā vērtējumā smagākais no Jāņiem — otrais, savukārt SP komandai pārliecinoša uzvara.

DIVKĀRTĒJAIS. Otro gadu pēc kārtas par absolūti labāko spiedēju Latvijā jauniešu grupā kļuva Ņikita Ļutovs. Solvitas Putānes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru