Pavasaris – oranžērijā un dzīvoklī uz palodzes

- 25.Janvāris, 2019
Dzīvesstils
Laikrakstā

Laikā, kad sals kniebj degungalā un uzbur pasakainas leduspuķes logu stiklos, kad sniega atkal sasnidzis tieši tik daudz, lai baudītu ziemas priekus, ir cilvēki, kas domās un darbos jau paiet soli tuvāk pavasarim. Vieni kravā ceļasomas un brīvdienās dodas baudīt sauli silto zemju braucienos, bet citi ziemas vidū prot atrast pavasari tepat Latvijā.

Nudien sākumā mazliet pabrīnījos, kad uzzināju, ka manas kaimiņienes VALENTĪNAS TRUMPES ģimene gatavojas tagad ziemā apmeklēt Nacionālā Botāniskā dārza oranžēriju. Izrādās, ka tās apskate divreiz gadā – vasarā un ziemā – viņiem jau kļuvusi par tradīciju, jo katru reizi tur priecējot patīkamas pārmaiņas un krāšņi ziedu pasaules jaunumi. Tad nu nolemjam, kad kārtējie šīs ziemas oranžērijas apmeklējuma iespaidi atkal būs prātā un fotouzņēmumos, pieteikšos tos uzklausīt un aplūkot.

Lielākā augu kolekcija Baltijā

Nacionālais botāniskais dārzs Salaspilī dibināts 1956. gadā, taču tā pirmsākumi meklējami jau 18. gadsimtā. Nacionālā botāniskā dārza kopējā platība aizņem 129 hektārus. Salaspils dārzā pašlaik atrodama lielākā augu kolekcija Baltijā. Tajā ir vairāk nekā 140000 augu dažādību. 1992. gadā šis unikālais dārzs ieguva Nacionālā botāniskā dārza statusu, ar likuma spēku atzīstot to par valsts nozīmes izglītības, kultūras un zinātnes objektu. 2015. gada pavasarī durvis vēra jaunais multifunkcionālais oranžēriju komplekss. Tā pārsteidzoši bagātais augu klāsts padara to par apmeklētāju un tūristu apskates vietu visa gada garumā.

Laukā ziema, bet oranžērijā tropi un subtropi

Skatoties Valentīnas uzņemtajos fotoattēlos, lēnām vien izsekoju līdzi viņas stāstam un emocijām par nesen oranžērijā redzēto. Valentīna: «Bauda bija no ziemas pēkšņi nokļūt kā tropos un subtropos, kur ikvienu ienācēju priecē mazu, lielāku un pat dižu kaktusu kolekcija, kur jautri burbuļo baseiniņi ar košām zivtiņām, gliemežiem un bruņurupučiem. Vienu brīdi pat aizmirsu, ka laukā ir ziema, jo redzētais domās aizveda uz pašas mazdārziņu, ko vasarās arī es esmu veidojusi kā mazu oranžēriju.

ZILOŅKĀJU JUKA. Valentīnas Trumpes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru