Pazudušie skolēni

- 29.Novembris, 2023
Viedokļi
Laikrakstā

Gogolim bija aizraujošs stāsts par to, kā iedzīvoties, ja izdodas sarakstos ierakstīt mirušās dvēseles, bet pie mums ir – pazudušās dvēseles.

Šajā mācību gadā nevienā Latvijas izglītības iestādē nemācās 1881 skolēns obligātajā izglītības vecumā, un šie uzzinātie skaitļi patiesi mulsina. Kur šie bērni ir? Vai vecāki par viņiem atbild Latvijā vai kaut kur tālās zemēs? Ir gadījumi, kad bērnudārza vecuma bērnus pirmsskolas izglītības iestādē apzināti nelaiž, lai ģimene varētu ceļot, strādāt attālināti, bet piecu gadu vecumā bērnus palaiž privātajās izglītības iestādēs, lai režīms nav tik kontrolēts... Kur mācās skolēni? Zināms, ka kādi 15 tūkstoši Latvijā deklarētu bērnu dzīvo un mācās ārvalstīs, bet šos teju pāris tūkstošus pašvaldību atbildīgie dienesti meklējot, taču neatrodot dzīvesvietā, un tiek pieņemts, ka arī šīs ģimenes izceļojušas, par lēmumu valsti neinformējot. 

Vecāki izdara izvēli, Latvijai paliek statistika. Un tomēr aiz katra cipara ir viens bērns, un vecāki ir atbildīgi un bezatbildīgi. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru