Pēc pašvaldību vēlēšanām gaidāmas lielas pārmaiņas

- 30.Aprīlis, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Ar lielu interesi daudzi gaida pašvaldību vēlēšanas, tās līdz ar varas maiņu nesīs arī jaunas teritoriālās pārmaiņas, kā rezultātā Valmieras novads būs otrs lielākais novads, apvienojot Valmieras pilsētu, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadus.

Jaunais veidojums aptvers 54642 iedzīvotājus ar kopējo budžetu 112 miljonu eiro apmērā un dotāciju no izlīdzināšanas fonda – 9,7 miljoniem eiro. Interese par iespēju vadīt un strādāt jaunā novada interesēs ir plaša, vēlēšanām pieteikti 9 saraksti. Daži ļoti spēcīgi, bet daži ne visai, tomēr ticu, ka iedzīvotājiem būs gana grūti izdarīt izvēli, jo arī līdzšinējā vara ir ļoti labi strādājusi un daudz ieguldījusi Valmieras attīstībā, iezīmējot pilsētu kā vienu no industriālajiem centriem, kur ir plašas sporta un darba iespējas.

Vēlētāju aktivitāte iepriekšējās vēlēšanās Valmierā bija 49,28%, Mazsalacas novadā – 50,51%, Rūjienas novadā – 49,81%, Naukšēnu novadā – 52,43%, Burtnieku novadā – 47,49%, Kocēnu novadā – 47,09%, Beverīnas novadā – 50,84%, Strenču novadā – 40,54%, vēsta lsm.lv publikācija. Valmieras apvedceļš, kas reizē ir pilsētas robeža, pilsētai attīstoties, ir kļuvis kā cieši savilkta josta, neļaujot paplašināties, būvēt jaunas ražotnes, risināt mājokļu jautājumu, zeme pilsētā kļuvusi ļoti dārga. Vai jaunā reforma to palīdzēs risināt?


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru