Pēc saimniekošanas pieredzes uz Čehiju

- 29.Marts, 2017
Ekonomika
Laikrakstā

Valmieras Lauku konsultāciju birojs aktīvi iesaista uzņēmējus mācību un pieredzes apmaiņas pasākumos ne tikai Latvijā, bet arī citviet Eiropā.

Tepat Latvijā

Agrs pavasaris, mūsuprāt, ir īsti piemērots laiks mācībām un pieredzes apmaiņas braucieniem uz tuvākām un tālākām valstīm. Šogad ar lielu centību LLKC Valmieras konsultāciju biroja organizētos pasākumus apmeklē piena lopkopības saimniecību īpašnieki un speciālisti. Tā februāra pēdējā nedēļā bija vērtīgs brauciens uz divām modernām saimniecībām Zemgalē: SIA «Agro Kaķenieki» un SIA «Lestene». Vērtīgākā pieredze bija par jaunlopu mītņu projektēšanu, projektu realizāciju, piesaistot ES finansējumu, kā arī teļu labturības nodrošināšanu modernā lielfermā. SIA «Lestene» valdes priekšsēdētājs Egils Seņkāns iepazīstināja mūs ar lielas piensaimniecības vadības un plānošanas darbu, izmaksu optimizāciju un produkcijas kvalitātes nodrošināšanu.

Tālākos ceļos

Interesants un vērtīgs bija pieredzes brauciens uz Čehiju, kas notika no 12. līdz 18. martam. Valmieras konsultāciju birojs Čehijas uzņēmumu apmeklējumu organizē jau otro reizi, un jāteic, ka ir ar ko salīdzināt. Izaugsme ir pamanāma it visur — sākot jau ar vērienīgo ceļu būvi un galveno maģistrāļu rekonstrukciju. Mūsu mērķis bija apmeklēt piena lopkopības saimniecības, kooperatīvus un ģimenes uzņēmumus Brno un Prāgas apkārtnē. Programmu iesākām ar lielākā Brno reģiona kooperatīva «Agrodruzstvo Vrbovec» apmeklējumu. Šis kooperatīvs apsaimnieko 2100 hektārus zemes, saražo graudaugus pārdošanai un 850 liellopu ganāmpulka nodrošināšanai ar lopbarību.

VĒRTĪGI! Tā par tikšanos ar Františeku Nemecu (centrā) un redzēto viņa saimniecībā vienisprātis bija visi pieredzes brauciena dalībnieki. Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru