Pētījums: šķirošanas konteineros aizvien nonāk nepārstrādājami atkritumi

- 28.Janvāris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vieglā iepakojuma atkritumu konteineros nonāk liels daudzums pārstrādei nenododamo atkritumu, tajā skaitā nepārstrādājama iepakojuma, liecina AS «AJ Power Recycling», biedrības «Zero Waste Latvija» un SIA «ZAAO» kampaņas «Gudri  pakot – gudri šķirot» ietvaros veiktā analīze.

Lai gan tie, kas ikdienā šķiro atkritumus, ir pārliecināti par savām zināšanām*, vieglā iepakojuma (plastmasa, kartons, metāls) konteineru satura apskate liecina, ka tikai daļa no veikalos atrodamā iepakojuma, kas vēlāk nonāk atkritumu poligonā, ir pārstrādājama,  turklāt to ir grūti atšķirt no nepārstrādājama iepakojuma.

Ceturtā daļa no atkritumiem, kas nonāk iepakojuma konteineros, nevar tikt pārstrādāti

Aizvadītā gada rudenī pētījuma autori analizēja 112,5 kg atkritumu, kas nāca no vieglā iepakojuma jeb tā saucamajiem šķirošanas konteineriem un kurus SIA «ZAAO» reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra «Daibe» darbinieki bija atzinuši par nepiemērotiem nodošanai tālākai pārstrādei. Kā norāda ZAAO, ceturtā daļa (25%) vieglā iepakojuma konteineros nonākušo atkritumu nevar tikt nodoti tālākai pārstrādei. Pētījuma laikā  noskaidrots, ka vairums jeb gandrīz 80% no šiem pārstrādei nederīgajiem atkritumiem rodas tādēļ, ka iedzīvotāji konteinerā ievieto arī citas likvidējamas lietas, nevis tikai vieglo iepakojumu, bet 20% no šiem atkritumiem ir iepakojums, kas nevar tikt nodots pārstrādei.

Publicitātes foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Jusis - 29.Janvāris, 2021 - 09:52

Kaut vienu piemēru būtu minējuši. Piena paka ir pārstrādājama vai nē? Izēdu čipšu paku un iesaiņojumu ievietoju šķirojamo atkritumu konteinerā ,es taču nezinu kuru drīkst ,kuru nē

Pievienot komentāru