Pie stūres ceļu projektētājs

29.Jūnijs, 2017
Dzīvesstils
Laikrakstā

Doma parunāt tieši ar šo autovadītāju Rūcamlapā man atskrien pavisam nejauši. Tomēr šodienas ciemiņš savā ziņā ir īpašs spēkrata lietotājs, jo gan brauc ikdienā ar auto gana daudz, gan gādā par to, lai Valmierā un arī tālākās vietās jaunie ceļi, ielas un trotuāri būtu visām braucēju un gājēju vajadzībām atbilstoši un droši. Esiet pazīstami — ceļu projektētājs jau otrajā paaudzē EDGARS LEITIS!

Cik tev gadu un cik ilgi jau kabatā autovadītāja apliecība?

Tiesības noliku 18 gados, pašam tagad ir 37. Sanāk jau turpat 20 gadi pie stūres.

Cik tev bijušas pašam savas mašīnas?

Vispirms Opel Omega (smejas)! Tā gan nebija mana, ar to man tēvs deva braukāties. Priekš tik liela auto kā Omega tai mašīnai bija ļoti švaks motoriņš — tikai 1,6 litru benzīna dzinējs. Kad vajadzēja uz ceļa kādu apdzīt, tad bija jāieskrienas pietiekami lielā gabalā. Tad man bija Audi 90, tam jau jaudīgāks dzinējs — 2,2 litru benzīnnieks. Ļoti laba mašīna, jā, Audi man ļoti patika! Šī mašīna jau bija man pašam, protams, ar tēva palīdzība pirkta. Nebija arī no tām svaigākajām.

Tagad tu brauc ar Ford Mondeo universāli.

Jā, tam ir 2 litru benzīna motors un gāze. Es gan vēl piemirsu auto, ko iegādājos vēl pirms forda un diezgan neveiksmīgi — tas bija Volvo V70, kuram spidometrs bija atgriezts atpakaļ laikam reizes trīs... Rīgā man izlija degviela, pa Brīvības ielu braucot! Mašīna apstājās ielas vidū. Tā noskaitos, ka Volvo uzreiz pārdevu. Salaboju un atstāju kā pirmo iemaksu, iegādājoties auto, ar ko braucu šodien. Mans Ford Mondeo ir 2012. gada beigu izlaiduma, šogad būs jau pieci gadi, kopš braucam kopā.

Tavai mašīnai ir divas dabas — benzīns un gāze. Ar oriģinālo gāzes iekārtu no rūpnīcas?

Nē, to uzstādīja tepat Valmierā — Lodes ielā. Auto ar benzīnu un gāzi pirku tāpēc, ka šī versija sanāca krietni vien lētāka par dīzeļdzinēju. Manuprāt, tieši tobrīd arī kāda akcija Ford bija. Pēc pirmā gada parādījās problēmas — apgriezieni staigāja augšā un lejā. Dažbrīd, kamēr auksts dzinējs, auto pat slāpa nost. Interesanti, ka tas notika tieši tajos brīžos, kad braucu ar benzīnu. Kad, motoram uzsilstot, pārslēdzos uz gāzi, viss bija kārtībā. Ilgu laiku meklējām to problēmu, taču tā arī neatradām. Nomainījām droseļvārstu, darījām vēl šādas tādas lietas, arī mēģinājām sveces mainīt, pielāgojot tās gāzei un benzīnam... Protams, arī garantija pa to laiku lēnām beidzās (smejas), un tagad es vienkārši ar to esmu samierinājies un iemācījies sadzīvot.

MIRKLIS PIRMS LIETUS. Edgars pagūst nopozēt Rūcamlapai, vēl pirms sācies kārtējais īslaicīgais šīs vasaras lietutiņš.

Komentāri
Pievienot komentāru