Pilsētās un novados

Mazsalaca svin!

- 22.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iepriekšējā «Liesmas» numurā jau pastāstījām par to, kā noritēja Mazsalacas pilsētas svētki un velosvētki Ērenpreisam 130. Velosvētku mērķis izsenis bijis popularizēt riteņbraukšanu kā pieejamu un veselīgu sporta veidu ģimenēm, kā arī veicināt iedzīvotāju aktīvu dzīvesveidu un sportiskās aktivitātes, un, protams, turpināt un popularizēt Mazsalacas pilsētas svētku un velosvētku tradīcijas.

Ieskats Mini Zoo «Mežiņi»

- 20.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

20. jūnijā Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos godināja Kocēnu novada uzņēmējus, pasniedzot «Kocēnu novada uzņēmēju gada balvu 2020». Liesma devās uz Kocēnu novada Dikļu pagastu apciemot nominācijas «Gada tūrisma uzņēmējs» uzvarētāju – Mini Zoo «Mežiņi» saimnieci INGUNU VALDMANI.

Ienest jaunas vēsmas

- 14.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Senā Valmieras pasta un telegrāfa ēka Diakonāta ielā 6 ir viena no grandiozākajām ēkām pilsētā, kuras būvdarbus uzsāka 1929. gada vasarā. Kādu laiku tā bija tukša, tomēr nesen daļā no ēkas mājvietu atradusi «Akustikas» komanda. «Akustikas» kodolu veido garšu meistari ARTŪRS TAŠKĀNS, RAIVO LOČMELIS un dzērienu lietpratējs UĢIS BORMANIS. Viņi «Liesmai» izstāstīja savu un «Akustikas» stāstu.

Ekskluzīvs spogulis Valmieras centrā (1)

- 14.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kopš pagājušās piektdienas Valmierā pilsētas iedzīvotājus un ciemiņus priecē vēl viens unikāls vides objekts – līdz spoguļa spožumam nopulēts metāla Valmieras zīmola veidols pašā pilsētas centrā, bruģētajā aplī laukumā starp Valletu un Kultūras centru.

«Laimes bļodu» piepilda ar ģimenisku kopā būšanu

- 13.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Aizvadītajā nedēļā vienmēr viesmīlīgajās Ķoņu dzirnavās notika Jauniešu organizācijas «Ligzda» sadarbībā ar Rūjienas multifunkcionālo Jauniešu iniciatīvu centru un Ķekavas novadu organizētā bērnu vasaras nometne «Laimes bļoda». Šī, izrādās, nebūt nav pirmā abu pušu sadarbība un kopā būšana gan klātienē, gan arī digitālajā platformā.

Laņģezers – idille makšķerniekiem, peldētājiem un krastā sēdētājiem

- 13.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nevalstiskā organizācija biedrība «Laņģezers» dibināta 2004. gadā, bet kopš 2013. gada tā ir uzņēmusies rūpes un atbildību par atpūtas vietas «Laņģezers» apsaimniekošanu, kas nozīmē tās labiekārtošanu, kopšanu un uzturēšanu brīvi pieejamu atpūtniekiem. Biedrības moto joprojām apliecina apņēmību: «Saglabāt sakoptu un ekoloģiski tīru apkārtējo vidi».

Šokolāde no Trikātas

- 8.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

R Chocolate ir šokolādes izstrādājumu ražotne Trikātā. Šajā siltajā laikā, kad termometra stabiņš svārstās ap 30°C atzīmi, šokolāde kūst ātrāk, un tas produktu padara sezonālu. Kā uzņēmuma saimniece RAISA JABLONSKA tiek galā ar to un vēl citiem šī laika izaicinājumiem?

Notiek dzīvojamo zonu izveide Valmierā

- 8.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Lai uzlabotu valmieriešu dzīves kvalitāti un drošību to dzīvesvietās, uz Valmieras ielām šonedēļ  tiek izveidotas 21 jauna dzīvojamā zona. Tās ierīko Valmieras apkaimēs ar mazstāvu dzīvojamo apbūvi, aptverot ielas, ko galvenokārt izmanto tikai tajās dzīvojošie valmierieši. To izveide ir turpinājums pagājušajā gadā aizsāktajam, kad kā pilotprojekts Burkānciemā tika izveidota pirmā dzīvojamā zona.

Pašvaldība sveic jaundzimušos

- 6.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tveicīgā sestdienas vakarā pie Naukšēnu kultūras nama tika godināti pagājušajā gadā dzimušie bērni un viņu ģimenes pasākumā Mazais novadnieks 2020. Aizvadītajā gadā Naukšēnu novadā dzimuši 11 bērni – 10 Naukšēnos un viens Ķoņos. Saistībā ar valstī noteiktajiem ierobežojumiem Covid-19 dēļ kopējs pasākums šogad izpalika, bet tas nemazināja prieku un svētku sajūtu.

Attīstot ūdenssaimniecību

- 1.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

SIA «BANGA KPU» ir Mazsalacas novada pašvaldības kapitālsabiedrība, kas darbojas kopš 1993. gada. Pamatdarbība ir centralizētās ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu sniegšana Mazsalacas pilsētas, Mazsalacas pagasta un Skaņkalnes pagasta teritorijās.

Tiekamies Ramatas pieturā!

- 1.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ramatas pagasta Kultūras centrs organizēja vides objekta «Ramatas pietura» izveidi pagasta centrā, tas tapa sadarbībā ar Mazsalacas novada pašvaldību, biedrību «Sadarbības platforma» un Ramatas pagasta Kultūras centra organizēto Tēlnieku plenēru.

Valmieras pilsētas Dzimtsarakstu nodaļai – 100 (2)

- 1.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirms 100 gadiem, 1921. gada 18. februārī, Latvijas Satversmes sapulcē pieņēma un Valsts prezidents Jānis Čakste izsludināja likumu «Par civilstāvokļa aktu reģistrāciju». Likums noteica, ka civilstāvokļa aktu reģistrāciju Latvijas valstī turpmāk pārzinās un veiks laicīgās iestādes, kuras nosauca par dzimtsarakstu nodaļām.

Medības – tas ir dzīvesveids (1)

- 1.Jūlijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

OJĀRS BEĶERIS ir ne vien saistīts ar makšķerēšanu Burtnieku ezerā, bet ir arī kaislīgs mednieks jau 36 gadus. Viņš ir viens no Mazsalacas mednieku kolektīva biedriem. «Liesma» aicināja Ojāru uz sarunu par un ap medībām, trofejām un aizliegumiem. 

Skolēnu vasaras darbi – ne skolas solā

- 30.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Skola ir beigusies, un skolēnu vasaras brīvlaiks ir pienācis. Brīvlaiks – tas gan neraksturo visu skolēnu vasaru, jo daļa no viņiem ir izvēlējušies brīvlaiku pavadīt lietderīgāk – strādājot un pelnot sev naudu. Nupat ir noslēdzies skolēnu vasaras nodarbinātības programmas pirmais periods. Kopā tādi būs četri. Vasaras darbam kopā 14 pašvaldības iestādēs ir pieteicies 131 skolēns.

«Gaismas aplis» ar mīlestību apjož Latviju

- 22.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Četras dienas, sākot no 16. jūnija, nu jau otro reizi Latvijā norisinājās skrējiens «Gaismas ceļš». Un arī šogad, nenobīstoties no oranžā un pat sarkanā brīdinājuma lielā karstuma dēļ, trīs posmus gar Latvijas pierobežu veica Kocēnu novada sportisti, tostarp vairāki pagājušā gada skrējiena dalībnieki.