Pilsētās un novados

Aicinām iesaistīties Vidzemes inovāciju nedēļā 2021

- 4.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemes plānošanas reģions pieņēmis izaicinājumu – arī 2021. gadā no 22. līdz 26. februārim tiks organizēta Vidzemes inovāciju nedēļa, kas nu jau trešo reizi pulcēs vidzemniekus, lai stiprinātu inovācijas garu. Uzņēmumi, organizācijas, iestādes arī šogad aicināti līdzdarboties Vidzemes inovāciju nedēļas organizēšanā un pieteikt savus pasākumus mājaslapā innovation.vidzeme.lv līdz 2021. gada 10. janvārim.

Svētku koncerti – "Facebook" tiešraidē

- 3.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šogad Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienai veltītais svinīgais sarīkojums 17. novembrī tika pārraidīts Facebook video tiešraidē no Sēļu muižas: muzikāla saruna ar Muzikālā teātra aktieri, režisoru, vokālo pedagogu Edgaru Kramiņu «Mums šajā Tēvzemē jāpiedzimst, jāpaliek...».

"Gemoss" veikals - noliktava profesionāļiem un kulinārijas entuziastiem

- 3.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar 3. decembri sākas un trīs dienas turpināsies firmas Gemoss tirdzniecības tīkla jaunākā veikala Valmierā, Stacijas ielā 55, atklāšanas svētki. Būvniecībā izmantots vietējais darbaspēks, jaunajā 500 kvadrātmetru tirgotavā ir septiņas darba vietas. Ar Gemoss tirdzniecības koncepciju un gandrīz 15000 preču vienību ienākšanu Vidzemē lasītājus iepazīstina firmas īpašniece un valdes locekle IEVA TREIJA.

Valmieras novada pašvaldībai izstrādā administratīvās struktūras projektu

- 2.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

2021. gada 1. jūlijā Latvijā būs jauna pašvaldība – Valmieras novads, kurā apvienosies Valmieras pilsētas, Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu, Rūjienas, Strenču novadu pašvaldības. Šobrīd Valmieras novadā apvienojamo pašvaldību izveidota vadības grupa kopā ar pašvaldību speciālistiem un Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) pētniekiem izstrādā Valmieras novada administratīvās struktūras projektu.

Ar pietāti pret senatni

- 2.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Raunas pils celta 14. gs. un bijusi viena no Rīgas arhibīskapa galvenajām uzturēšanās vietām ziemā. Pils savā pastāvēšanā pārcietusi deviņus uzbrukumus. Pašlaik tās ir vienas no apjomīgākajām un labāk saglabātajām pilsdrupām Latvijā.

Ar tehnisko domāšanu un stabilu atbalstu

- 1.Decembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piesakoties vizītē pie Kocēnu novada uzņēmēju Gada balvas 2019 laureāta nominācijā «Gada ražotājs» – SIA «Artisan Metal» kokapstrādes iekārtu ražotnes saimniekiem GINTA GARSEĻA un BAIBAS STULPIŅAS, nezināju, ka mani sagaida milzīgs pārsteigums. Domāju, ka pēc publikācijas izlasīšanas man piekritīs arī «Liesmas» lasītāji: gudru galvu Latvijā netrūkst.

Šobrīd ezers ir tukšs

- 26.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tā uzskata un savām domām par Latvijā ceturtā lielākā – Burtnieku ezera problēmām dalās Rolands Rākins. Pēc izglītības zivkopis – ihtiologs, viņš savulaik – no 2006. gada līdz 2009. gada nogalei – bija Burtnieku ezera pārvaldes vadītājs. Lūk, viņa, profesionāļa un arī makšķernieka, viedoklis.

Skats no abām pusēm (4)

- 26.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien Burtnieks uzklausīja abu pušu viedokļus par tīklu aizliegumu. Jāuzsver, ka te noteikti nebija cīņa starp politiskajiem spēkiem, vienkārši domes deputātu viedokļi par to, kā glābt Burtnieku, sadalījās. 

Kocēnu novada pašvaldība aicina maznodrošinātās personas saņemt sejas aizsargmasku

- 26.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kocēnu novada pašvaldība aicina novadā deklarētās trūcīgās un maznodrošinātās personas saņemt vairākkārt lietojamas (mazgājamas) auduma sejas aizsargmaskas. Tās var saņemt darba dienās, iepriekš sazinoties ar attiecīgā pagasta sociālo darbinieku un uzrādot spēkā esošu trūcīgas vai maznodrošinātas personas/ģimenes izziņu. 

Uzturēt dzīvas mūsu garīgās vērtības

- 24.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Esmu valmierietis trešajā paaudzē, mans vectēvs bija mākslinieks - dekorators Valmieras teātrī. Domāju, ka, redzot kaut ko tādu, viņš noteikti būtu šeit,» pagājušajā piektdienā, turpinot reģionos Mākslinieku savienības iepriekšējā nedēļā Rīgā uzsākto akciju Tēlniecības melnās dienas, pirms Andra Vārpas Gaismas strūklakas ietīšanas plēvē pie Valmieras Kultūras centra klātesošos uzrunāja akcijas rīkotājs RINGOLDS ARNĪTIS. 

Arī pakalpojumu sniedzējam jāaug

- 20.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot pagājušās nedēļas sarunu ar INU MIĶELSONI, projekta «Vidzeme iekļauj» vadītāju, un LAINI ZĀLĪTI, projekta «Vidzeme iekļauj» sociālo pakalpojumu eksperti, šodien publicējam turpinājumu par deinstitucionalizācijas (DI) procesu.

Diskusija par varonību

- 20.Novembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts svētku gaisotnē Vidzemes Augstskola rīkoja tiešsaistes diskusiju par varonību, kas tika aplūkota caur drošības un neatkarīgas valsts aspektu. To atklāja vēsturnieks un ViA rektors GATIS KRŪMIŅŠ ar priekšlasījumu «Latvijas Neatkarības karš, barikādes», savukārt Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis MAREKS OZOLIŅŠ stāstīja par to, kā ikviens var būt daļa no Latvijas aizsardzības.