Pilsētās un novados

Laimes koki

- 22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pasaules talkas ietvaros cilvēki tika aicināti pievienoties koku sēšanas un stādīšanas akcijā «Laimes koki», tā oficiāli notika sestdien, 19. septembrī, tomēr bija aktīvisti, kas kokus stādīja jau agrāk.

Prieks par paveikto

- 22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnu novada projektu vadītājai Anitai Dukurei atgriežoties darbā no bērna kopšanas atvaļinājuma, amats jāatstāj viņas aizvietotājai INGUNAI ZUKUREI, kas jūtas gandarīta par divos gados paveikto:

Darāmā netrūkst

- 22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

GUNDARS AVOTIŅŠ par Naukšēnu novada vidusskolas saim­nieku kļuva šopavasar, nomainot amatā Andreju Rulli. Kā izdevies iejusties jaunajā vietā, vaicājām pašam Gundaram. 

Ar radošu pieeju garšā un izskatā

- 22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Valsts policijas Rūjienas iecirkņa Kārtības policijas inspektore MĀRĪTE BROŠA, kas šo­brīd atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā, ar kūku cepšanu nodarboties sākusi tikai pirms trīs­arpus gadiem, kad auklējusi pirmdzimto Mārtiņu, sekojot tradīcijai, ka katra mēneša jubilejai par godu mamma cep kūku, lai skeptiķiem pierādītu, ka arī šādai nodarbei jaunā māmiņa spēj atlicināt laiku. Dzimtā to neviens līdz šim nebija darījis, līdz ar to Mārītei visu nācies apgūt pašmācības ceļā, kūku receptes noskatot internetā. 

Latvijā sākušās sporta skolotāju mācības ūdens kompetencē

- 22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ar klātienes nodarbībām Valmieras peldbaseinā sākušies pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kursi «Kā mācīt peldēt, lai bērni ūdenī justos droši». Piecās Latvijas pilsētās 200 vispārizglītojošo skolu un bērnudārzu sporta skolotāji pilnveidos zināšanas ūdens kompetencē. Dalība kursos ir bez maksas, un pieteikšanās atvērta mācībām arī Liepājā, Bauskā, Daugavpilī un Rīgā. 

Konkursa «Tam labam būs augt» finālā startēs arī divi Valmieras sociālie uzņēmēji

- 22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sociālās uzņēmējdarbības piču jeb prezentāciju konkursa «Tam labam būs augt» organizatori aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju iesaistīties konkursa norisē, vērojot tā tiešraidi un balsojot par labāko sociālās uzņēmējdarbības ideju vai projektu. Konkursā startē arī divi sociālie uzņēmēji no Valmieras – SIA «Mans peldkostīms» un «Izglītības un attīstības centrs Universum» ar jaunatklāto skolu Ogres novada Krapē. Skatītāju balsojums noteiks vienu no konkursa uzvarētājiem, kurš savas sociālās biznesa idejas vai projekta realizēšanai saņems 1200 eiro finansējumu. Konkursa tiešraide būs skatāma šo piektdien, 25. septembrī, no plkst. 18 līdz 20 laikraksta «Dienas Bizness» portālā www.db.lv un www.delfi.lv

Tradīcija atkal ideālos laika apstākļos

- 22.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tieši tā var raksturot kārtējo, nu jau 23. reizi, kad Valmierā notika Vidzemes uzņēmēju dienas. Paldies to galvenajam rīkotājam – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Vidzemes nodaļas vadītājam Jurim Sleņģim par regulāro prasmi sarunāt ar Laika veci, jo arī šoreiz – pēc iepriekšējā dienā piedzīvotā vētrainā nelaika – piektdien un sestdien izstādes laukumos atkal savā vietā bija tīkama atvasara. 

Vidusmežu keramika

- 17.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Liesma ciemojās Vidusmežos, kur top keramika ar LINDAS ZELTAS rokām, savukārt viņas vīrs RINALDS ZELTS ir cepļa pavēlnieks. Visu, ko abi zina, lielākoties ir guvuši pašmācības ceļā, jo profesijas nav saistītas ar keramiku. Linda ir strādājusi tējnīcā «Matērija», un Rinalds ir kino režisors.

Domājot par attīstību

- 17.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalacas novada Sēļu pagasta saimniecībā «Ataugas»  Larisas Gerasimovas un viņas dēla Kalvja Gerasimova pārziņā ir 87 slaucamas govis. Taču gotiņas nav vienīgās, kas gādā par saimniecības stabilitāti, apsaimniekošanā ir arī 650 ha zemes. Šī zeme noder graudkopībai, zālāju sēklu audzēšanai, ganībām, ir savs mežs, un saim­nieks Kalvis uzsver, ka dažādība ir nepieciešama. 

Galda hokejs – neklātienē un klātienē

- 16.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vispirms Valmierā, Stacijas ielā 26, biedrības «Kristīgais žēlsirdības centrs» Dienas centra telpā, kur 2008. gada 5. janvārī notika pirmais galda hokeja turnīrs, sarunājos ar abiem aizrautīgajiem galda hokeja treneriem Jāni Rektiņu un Sandi Krastu. Viņi pastāstīja: «Šogad mūsu plānos savas korekcijas ieviesa Covid izraisītie ierobežojumi un drošības pasākumi.

Ja saimnieko gudri un ar prātu (2)

- 16.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinām stāstu sēriju par Vidzemes plānošanas reģiona tradicionālā pasākuma «Vidzemnieku dārza svētki» šā gada apbalvotajiem Stāmerienas pilī. Nominācijā «Saimniecība» suminājumus saņēma Raunas novada zemnieku saimniecības «Pintāni» jaunais saimnieks KĀRLIS PINTĀNS.

Svinības par godu tēviem

- 15.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ģimenes modelis palēnām mainās, aizvien nozīmīgāku lomu bērnu audzināšanā ieņem tēvi, tāpēc aizvadītajā svētdienā Valmieras Kultūras centru pildīja bērnu čalas un smiekli. Viņi kopā ar vecākiem bija ieradušies uz Tēva dienas svinībām kopā ar Cēsu Zinātkāres centru «ZINOO».

Jauna lappuse Valmieras basketbolā

- 15.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ceturtdienas pēcpusdienā, kad ārkārtas sēdē Valmieras domnieki bija lēmuši par atbalstu nodibinājuma Bertānu Valmieras basketbola skola dibināšanai, tūlīt uz karstām pēdām notika preses konference, kurā Valmieras mērs Jānis Baiks, NBA kluba Vašingtonas Wizards un Latvijas izlases basketbolists Dāvis Bertāns un basketbola kluba Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola ģenerālmenedžeris Miks Balodis informēja par brāļu Daira un Dāvja iesaistīšanos Valmieras jaunatnes basketbola sistēmā. 

Vieta, kur iepērk ogas un sēnes

- 11.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvijas meži, kas siltajā sezonā cilvēkiem dāsni dāvā ogas un sēnes, ir nozīmīgs papildu ienākumu avots daudziem lauku reģionu iedzīvotājiem. Valmierā viens no uzņēmumiem, kas iepērk sēnes un ogas, ir SIA Saarberry Gaides ielā 15. Liesma devās apskatīties, kā norisinās iepirk­šanas process. 

Ēveles kapsētai – "Svennēs" kalts zvans

- 10.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Savulaik, ciemojoties Rencēnos pie radošās Sīmansonu ģimenes, Burtnieks pirmoreiz dzirdēja par ļoti interesantu novada pašvaldības pasūtījumu, pie kura tobrīd strādāja abi metāla mākslinieki – tēvs Māris un dēls Jurģis. Nu var ziņot, ka abu veikums divu gadu garumā – Ēveles kapu zvans, kas paredzēts zvanīšanai bēru ceremoniju laikā, – ir gatavs un sekmīgi uzstādīts savā lietošanas vietā.