Pilsētās un novados

Logopēdi iepazīst kolēģu darbu

- 30.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Septembra otrajā pusē Valmieras novada logopēdi devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Cēsīm. Tā mērķis – iepazīties ar Cēsu Bērzaines pamatskolas - attīstības centru un pirms­skolas grupām «Pīlādzītis» un sabiedriskā labuma organizācijas «Brīnummāja» pieredzi un labo praksi skolotāja logopēda koriģējoši attīstošās darbības organizēšanā gan pirmsskolas, gan skolas vecuma bērniem.

Disko fitness košās gaismās

- 29.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Eiropas Sporta nedēļas ietvaros 27. septembrī Matīšos bija iespēja bez maksas piedalīties vēl nebijušā aktivitātē – Disko fitness bija izklaidējošs un aizraujošs treniņš, kas paredzēts ikvienam, kas vēlas uzlādēt enerģiju.

Māksla turpina dzīvot Sēļu muižā

- 29.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vienmēr ir vērts aizbraukt uz Sēļu muižu – pagājušajā nedēļas nogalē tur notika pašsacerētas mūzikas un dzejas festivāls «Dzejas dienu kārtainā ābolmaize». Šajā nedēļas nogalē, 2. oktobrī, tur Mazsalacas senioru biedrība «Atbalss» baudīs Starptautiskās senioru dienas sarīkojumu. Muižā ik dienu skatāmas arī vairākas izstādes. 

Radošā diena Mazsalacā

- 29.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 26. septembra līdz 1. oktobrim turpinās Vidzemes iekļaujošā nedēļa. Šāds pasākumu kopums Vidzemē norisinās pirmo reizi, un vairākās Vidzemes pašvaldībās, ikviens ir aicināts uz kopīgu darbošanos deinstitucionalizācijas procesā izveidotajos sabiedrībā balstītajos sociālajos pakalpojumos – dienas aprūpes centros, grupu dzīvokļos, specializētajās darbnīcās.

Ukrainas pašvaldības iepazīstas ar "ZAAO" pieredzi

- 29.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 23. septembrī, attālinātā formātā notika seminārs Ukrainas Mazo pilsētu asociācijas pārstāvjiem par Vidzemes reģiona astoņu pašvaldību uzņēmuma SIA ZAAO atkritumu apsaimniekošanas pieredzi – darbības principiem, reģionālās sistēmas izveidi, atkritumu šķirošanas ieviešanu, poligona darbību un attīstību atbilstoši vides prasībām.

Uz taupības ceļa

- 27.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Šis rudens ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā nenoliedzami atnācis ar bažām par gaidāmo ziemu un nekaunīgi lielajiem rēķiniem par siltumu, elektrību, kas secīgi ietekmē arī visās pārējās dzīves jomas. Sākam taupīt!

ZTornis – veiksmīgs projekts Zilākalnā

- 27.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Iestājoties rudenim, takas un ceļi uz tūristu iecienītajiem objektiem pamazām kļūs klusāki. Lai uzzinātu, kā veicies aktīvākajā sezonas laikā, «Liesma» viņnedēļ devās uz vienu no Kocēnu apvienībā jaunākajiem objektiem – Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centru, kur mūs sagaidīja centra konsultante Jolanta Mīlberga, atbildīgā par visnotaļ interesanto tūrisma produktu – sliežu velo. 

Vēlētāju zināšanai

- 27.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien, šī gada 1. oktobrī, notiks 14. Saeimas vēlēšanas, kurās uz nākamajiem četriem gadiem būs jāievēl 100 parlamenta deputātu. Šajā dienā vēlēšanu iecirkņi Latvijā un ārzemēs vēlētājiem būs atvērti no pulksten 7 līdz 20 pēc vietējā laika. Kā līdz šim, balsot varēs jebkurā vēlēšanu iecirknī.

Par cidonijām, raugu un saules paneļiem

- 22.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā sestdienā Valmiermuižas pils parkā atkal bija kārtīgs tirgus burziņš – no tuvienes un tālienes sabraukuši tirgotāji un pircēji raibā pūlī kopā atzīmēja rudens atnākšanu ar Miķeļdienai veltītu Gardu Muti tirdziņu, kurā šoreiz līdzās andelei, meistardarbnīcām un muzicēšanai bija arī zaļi intelektuāls saturs, par ko gādāja kāds ducis divu diskusiju dalībnieku.

Apbalvoti konkursa «Sējējs» lauksaimniecības nozares patrioti

- 22.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Piektdien, 16. septembrī, apbalvošanas ceremonijā kultūras centrā «Ulbrokas pērle» pasludināja Zemkopības ministrijas konkursa «Sējējs 2022» laureātus un veicināšanas balvu ieguvējus. Šogad konkursa «Sējējs» laureātus sveica un balvas piešķīra deviņās nominācijās, kā arī tika pasniegta balva «Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā».

Pieteikšanās «Inovāciju Akadēmijai»

- 21.Septembris, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir iespēja no 7. līdz 23. septembrim pieteikties Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pirmsakselerācijas programmai «Inovāciju Akadēmija», lai iegūtu mūsdienīgas zināšanas par inovācijām un to lietojumu uzņēmējdarbībā.