Pilsētās un novados

Kad vēsture tepat blakām

- 22.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pagājušajā nedēļā no piektdienas līdz pat svētdienai Valmiermuižas stallī, kur kopā ar saviem čaklajiem palīgiem un palīdzēm saim­nieko Rufina Juraša, notika Eiropas Kultūras mantojuma dienas pasākums ar garu un daudzsološu nosaukumu «Valmiermuižas staļļa izzināšana un zirgu transporta līdzekļu izstāde».

Valmierā būs Nakts rogainings

- 21.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kad 24. septembra vakarā pienāks krēslas laiks, iedegsies lukturīši un piedzīvojumu meklētāji dosies orientēšanās izaicinājumā. Viņi ir komandas cilvēki un kā komanda veiks šo uzdevumu – gan orientēšanos apvidū, gan orientēšanos zināšanās par Valmieru, tās notikumiem, cilvēkiem. Vai vēlies būt starp viņiem? Piesakies līdz 21. septembra plkst. 8. Dalība ir bez maksas.

Ūdeņraža vilinājums

- 17.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Trešdien rīta pusē, iespējams, acīgākie vērotāji pamanīja Valmieras ielās un uz pilsētas apvedceļa bez skaņas  braucošu limuzīnu košā tumši zilā tonī. Lai sekmētu ūdeņraža tehnoloģiju ieviešanu un atbalstītu videi draudzīgu energoresursu izmantošanu, Valmierā ar ūdeņradi darbināmo elektrisko automašīnu «Toyota Mirai» bija ieradies  Latvijas Ūdeņraža asociācijas pārstāvis Ģirts Greiškalns.

Medus sezonu noslēdzot

- 16.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnu pagasta biškopim RIMANTAM GAIDAMOVIČAM šī vasara atkal padevusies ražena, jo viņa saimes čakli pastrādājušas, sagādājot savam saimniekam kārtējās atzinības valsts mēroga konkursos. Tagad sezona izgājusi finiša taisnē, atlikusi bišu ārstēšana un barošana, tāpēc atkal ciemojamies pie Rimanta, lai veiksmes stāstu uzklausītu no pirmavotiem.

Priecīgi un lepni

- 16.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnus nereti mēdz dēvēt par Latvijas brīvprātīgo ugunsdzēsēju galvaspilsētu, kur pirms covid pandēmijas regulāri tika rīkotas plaša mēroga sacensības, tāpat naukšēnieši allaž bijuši starp godalgotajiem valsts čempionātos un godam pārstāvējuši valsti starptautiskajā arēnā. 

Dzeja ik uz soļa

- 16.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Otrdien, 14. septembrī, Valmierā risinājās akcija «Dzejolis uz trotuāra». Pastaigājoties pa pilsētu, uz ietvēm varēja izlasīt aptuveni 85 dzejoļus vai to fragmentus. Par šo iespēju parūpējās Valmieras Valsts ģimnāzijas 7. – 12. klašu skolēni. 

Konkursā atzinīgi novērtēta atjaunotā Kokmuižas pils

- 15.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Latvija pagaidām ir vienīgā no Baltijas valstīm, kur tiek organizēts ilgtspējīgai būvniecībai, arhitektūrai un dizainam veltīts konkurss, kas risinājās jau devīto gadu, turklāt nākamgad konkurss aptvers arī kaimiņvalstis – Igauniju un Lietuvu. Arī šogad tika pieteikti nozīmīgi objekti, projekti un dizaina idejas, ko vērtēja starptautiska žūrija.

Mēs varam!

- 14.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

11. septembrī risinājās sporta spēles bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām «Mēs varam». Valmierā – jau 14. reizi, un vairāk nekā 100 sportistu no visas Latvijas tikās atjaunotajā Jāņa Daliņa stadionā. Nemainīga ir tradīcija, ka dalībnieki cits citam ir lielākie līdzjutēji un dzīvesprieks valda ik uz soļa.

Miķeļdienas tirdziņš «Gardu muti»

- 10.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Līdz ar rudens iestāšanos 18. septembrī no plkst. 11 līdz 15 Valmiermuižas parkā ar tirdziņu «Garu muti» ieskandināsim Miķeļdienu. Tirdziņa apmeklējums jāieplāno laikus, lai sarūpētu gardu mielastu Miķelim par godu, gardumus ziemas krājumiem, rudens veltes, krāšņumlietas, darinājumus no koka un vilnas zeķes. Piedāvājums būs bagātīgs, krāsains, un ikviens varēs atrast un iegādāties sev ko noderīgu.

Mākslas objekti

- 9.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Līdz oktobra beigām Valmierā apskatāmi divi no divpadsmit «GreenFest’21» mākslas festivāla objektiem – «Maģistrāle PĻAVA» ar zīmēto augu herbārija izstādi Dīvaliņa pļavās (pie Palejas un Lucas ielas krustojuma Valmierā) un «Sarkanā mežskudra» uz Gaujas saliņas aiz Dzelzs tilta.

Tūristi Mazsalacā

- 9.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tūrisma informācijas centrā iespējams saņemt informāciju par iespējām Mazsalacā – apskates vietām, atpūtas un izklaides, nakšņošanas, ēdināšanas iespējām, ekskursijām un gida pakalpojumiem, transporta pakalpojumiem, pasākumiem, interneta pieejas vietām, u.c. tūristiem nepieciešamo informāciju. Kā veicies šajā aktīvajā tūrisma sezonā, stāsta DAIGA SPRICE, Mazsalacas novada Tūrisma informācijas centra vadītāja. 

Pirms darba apskata Latviju

- 8.Septembris, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

LIZDA Valmieras novada arodbiedrības pirmorganizāciju priekšsēdētāji, valdes pārstāvji un pirmorganizācijas aktīvisti kārtējo atvaļinājumu noslēdza ar tradicionālo ekskursiju. Augusta vidū devāmies uz Malēniju. Braukt gribētāju bija daudz, bet valstī noteikto ierobežojumu dēļ šogad mūsu pulciņš bija krietni mazāks.