Pilsētās un novados

Vakars pie ezera slavenību sabiedrībā

- 9.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdienas novakarē pie Vaidavas ezera divu stundu garumā notika pop-up tirdziņš Multimāksla, kurā varēja iegādāties populāru Latvijas radošo personību darinājumus – Elitas Patmalnieces košās kleitas un sejas maskas, Roberta Meloni grāmatas, Igauņu ģimenes koka izstrādājumus – pītos ogu groziņus un oriģinālos tautas instrumentus, Igo apgleznotās krūzītes un šķīvīšus, T-kreklus ar grupas Eolika simboliem, grupas Menuets flautistes Baibas Jageres tamborējumus, kompaktdiskus, bižutēriju, kontrtenora Sergeja Jēgera marinējumus un vēl daudzas citas lietas ar īpašu pievienoto vērtību.

Pārmaiņu laiks "Ābelītēs"

- 8.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pie tekstilmākslinieces AGNESES VAĻINIECES Naukšēnu novada Ābelītēs diezgan regulāri ik gadu ciemojāmies rudens pusē. Pērn šo tradīciju pārrāva pandēmija, taču, uzzinājuši, ka Agnese piedalījusies Naukšēnu novada durvju uz gaišo nākotni apgleznošanā, sapratām, ka tā turpināties nedrīkst, un tā nu piektdienas rītā, kad saulīte pa zemes virsu staigā, atkal esam Ābelītēs, kur notiek kārtējie labiekārtošanas darbi. Pati saimniece nāk pretī smaidoša, basām kājām, atvainojoties par pagalmā valdošo bardaku, savukārt mēs apsolām fotogrāfijās iemūžināt tikai un vienīgi pozitīvo.

Reāliste ar mīlestību pret dzīvi

- 8.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Naukšēnu novada vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā INGRĪDA BĒRZIŅA 23. aprīlī saņēma Izglītības un zinātnes ministrijas apbalvojumu par 20 nostrādātiem darba gadiem Naukšēnos, var teikt arī – par izglītības darbam veltīto mūžu. Ciemojos, lai aprunātos par to, kādi ir bijuši Ingrīdas soļi līdz skolotājas profesijai, un lai uzzinātu vairāk par padomju laika pedagogu personības tapšanas ceļu.

Jaunums bibliotēkas klientu ērtībām – grāmatu, žurnālu un CD/DVD nodošanas kaste

- 8.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

No 1. jūnija Valmieras integrētās bibliotēkas klientiem tiek piedāvāts jauns pakalpojums – iespēja nodot Valmieras integrētajā bibliotēkā saņemtās grāmatas, žurnālus un CD/DVD jebkurā laikā. Šo iespēju nodrošina grāmatu nodošanas iekārta jeb grāmatu nodošanas kaste, kas atrodas pie ēkas ieejas durvīm Cēsu ielā 4 un ir pieejama jebkurā diennakts laikā. 

Izvēle notikusi

- 8.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sestdien notikušās pašvaldību vēlēšanas vēsturē ieies ar līdz šim zemāko balsotāju aktivitāti – Valmieras novadā no 41525 balsstiesīgajiem iedzīvotājiem pie vēlēšanu urnām bija devušies 15710 jeb 37,83%, bet visā valstī šie skaitļi ir vēl pieticīgāki – attiecīgi 964339 un 327950 jeb 34,01 %. 

Pieteikumiem atlicis vien jūnijs

- 4.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pēc nepilniem trim mēnešiem – 21. un 22. augustā – notiks Latvijā pirmais atkritumu pārstrādes veicināšanas hakatons DaibeZero. Gan vides entuziasti, gan pētnieki, zinātnieki, gan uzņēmēji un citi interesenti aicināti iesniegt pārstrādes ideju maratonam savas idejas līdz 1. jūlijam. 

Ar pozitīvu skatu nākotnē

- 4.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Pirmdien visā Latvijā sākās iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās, kas turpinājās ceturtdien rīta pusē, un līdz vēlēšanu dienai – 5. jūnijam – vēlēšanu iecirkņi gaidīs iedzīvotājus arī šodien pēcpusdienā no pl. 13 līdz 20.

Skolotājs uz goda

- 3.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

MIHAILS SIŅICINS ir mazsalacietis. Daudzi viņu sauc vienkārši par Mišu. Viņš ilgu laiku strādājis par skolotāju un centies izglītot jauniešus iespējami aizraujošā veidā, un, lai to spētu, sekojis līdzi notikumiem gan tuvākā sabiedrībā, gan pasaulē. 

Jauns apskates objekts Mazsalacā

- 3.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Mazsalaciešus un pilsētas viesus priecē jauns vides objekts – uzraksts «Mazsalaca». Apmēram divus metrus augstie burti izvietoti pļavā Parka ielā, aiz bijušās dzelzceļa līnijas. Tas arī kalpos par tūrisma objektu Mazsalacā. 

Pa gabalu viss izskatās labi...

- 2.Jūnijs, 2021
Pilsētās un novados
Laikrakstā

ANDRIS PAULS-PĀVULS. Viens no Pilsoņu kongresa un Latvijas Nacionālās neatkarības kustības (LNNK) veidotājiem pagājušā gadu tūkstoša astoņdesmito gadu beigās pēc teju divdesmit gadu aktīvas politiskās darbības daudziem visai negaidīti pameta galvaspilsētu, kļūstot par bioloģisko zemnieku Smiltenes novadā. Tāpēc arī pirmais jautājums viņam: