Populāri mīti par trauku mazgājamajām mašīnām

21.Decembris, 2022
Apmaksātā publikācija
Portālā

Ar trauku mazgājamajām mašīnām ir saistīti daudzi mīti un jautājumi, it īpaši, ja runa ir par traipiem, kas rodas no gatavošanas ar eļļu un taukiem, un par to, vai patiešām trauku mazgājamā mašīna spēj pienācīgi nomazgāt visus traukus. Vai ir kas labāks par manuālo mazgāšanu ar rokām? Dažādām virtuvēm ir atšķirīgas vajadzības, tāpēc šajā rakstā apskatīsim dažus maldīgus priekšstatus, kas apņem trauku mazgājamās mašīnas.

Jā, par trauku mazgājamās mašīnas iegādi ir jāmaksā lielāka summa, un atkarībā no zīmola iezīmēm un izmēra tā var izmaksāt pat 500 eiro un vairāk. Turklāt ir arī zināmas izmaksas par elektrību un tīrīšanas līdzekļiem, kas parasti ir nedaudz augstākas cenas nekā parastie tīrīšanas līdzekļi.

Pieņemsim, ka nemaksājot par manuālu trauku mazgāšanu, jūs varat atgūt trauku mašīnas izmaksas aptuveni 5 līdz 7 gadu laikā augstākas klases iekārtai, kas parasti kalpos vismaz tikpat ilgi un bieži pat ilgāk. Taču priekšrocības, ko iegūstat, mazgājot traukus tikai reizi dienā, viegli pārsniegs izmaksu salīdzinājumu pat ar sākotnējo ieguldījumu. Īpaši ērti, kad mājās tiek rīkotas pulcēšanās, uzņemot viesus. Pēdējā lieta, par ko vēlaties uztraukties, ir netīro trauku kalna sakpošana. Spēcīgāk piekaltušu traipu manuālai tīrīšanai ir nepieciešama arī noteikta garīga sagatavošanās.

Vidēji mājsaimniecībā ir 4 līdz 6 cilvēki. Tāpēc visiem ikdienā lietotajiem piederumiem ir nepieciešamas vismaz 30 minūtes roku mazgāšanas un vismaz 15 minūtes, lai tie nožūtu. Trauku mazgājamās mašīnas sagatavošana un trauku izņemšana aizņem apmēram 10 minūtes, kā arī no 30 minūtēm līdz 3 stundām atkarībā no mazgāšanas cikla. Jā, trauku mazgājamās mašīnas darbs var aizņemt vairāk laika atkarībā no mazgāšanas cikla, taču praktiski tā patērē tikai 10 minūtes. Pārējo laiku strādā trauku mašīna un jūs varat darīt citas sev svarīgas lietas. Šīs papildu 30 minūtes katru dienu ir viena no vērtīgākajām priekšrocībām. Ir patīkami redzēt savus dezinficētos, sausos un mirdzoši tīros traukus no rīta pēc tam, kad iepriekšējā vakarā netīros traukus iekrāvāt trauku mazgājamajā mašīnā.

Trauku mazgājamā mašīna var viegli tikt galā ar noturīgiem traipiem. Būsiet pārsteigti redzot sietiņa un citu virtuves piederumu rezultātu, kurus iepriekš nevarējāt pienācīgi nomazgāt ar rokām. Karstā ūdens un tvaika tīrīšanas funkcija lielākajā daļā trauku mazgājamo mašīnu faktiski tīra un dezinficē traukus tādā līmenī, kāds ir grūti sasniedzams mazgājot ar rokām.

Jums tiešām nav nepieciešams skalot traukus pirms iekraušanas trauku mašīnā. Jā, tāpat kā manuālai mazgāšanai ar rokām, mēs no traukiem noņemam ēdiena pārpalikumus, kas var aizsprostot izlietni. Laba prakse ir nokasīt visus pārtikas atlikumus, pirms traukus ievietojat trauku mazgājamajā mašīnā. Un tas arī viss. Jums nekas vairāk nav jādara.

Pilna trauku mazgājamā mašīna atkarībā no modeļa un mazgāšanas cikla patērēs no 10 līdz 15 litriem ūdens. Tas ir daudz mazāk nekā manuālā mazgāšana ar rokām. Pat vistaupīgākā roku mazgāšana tādam pašam trauku daudzumam patērēs divkāršu vai trīskāršu ūdens daudzumu. Tas ir liels ietaupījums vērtīgajiem dabas resursiem, ciktāl tas attiecas uz elektroenerģijas un ūdens patēriņu.

Trauku mašīnām nav lieljaudas motoru. Parasti tām ir viegls motors un sūknis sprinklerim un ūdens sildīšanas kvēldiegam. Precīzs elektroenerģijas patēriņa rādītājs būs atkarīgs no modeļa cikla ilguma un vietējām elektrības izmaksām konkrētajā mājsaimniecībā.

Mūsdienu trauku mazgājamām mašīnām ir dažādas programmas stikla trauku kopšanai. Ir īsi cikli, kas ir piemēroti smalkiem un mazāk netīriem traukiem. Rezultātā tie ir dezinficēti, sausi un mirdzoši. Daudz labāk nekā mazgājot ar rokām un žāvējot ar dvieli. Trauku mazgājamās mašīnas var saprātīgi apstrādāt lielāko daļu ģimenē izmantoto trauku. Tajā var viegli ievietot visu izmēru virtuves katlus un pannas, un tajā joprojām ir vieta šķīvjiem, karotēm un stikla traukiem.

Nereti jaunie trauku mazgājamo mašīnu lietotāji ir skeptiski par mazgājamo trauku veidu. Un daļēja taisnība tajā ir, jo trauku mazgājamā mašīna nav paredzēta alumīnijam, kokam vai sliktas kvalitātes plastmasai. Bet teju visi pārējie virtuvē atrodamie trauki un piederumi būs atbilstoši mazgāšanai trauku mašīnā.

Trauku mašīna palīdz ikdienā viegli paveikt lietu, kas daudziem tik ļoti nepatīk. Tā ir trauku mazgāšana. Un papildus tas mūsu ikdienā atrod vēl laiku mums pašiem. Trauku mazgājamā mašīna ir laba ierīce un tajā ir vērts ieguldīt. Patiesi noderīgs cilvēkiem, kuri dzīvo attālos apgabalos, kur nevar atrast mājsaimniecības palīdzību jo īpaši vecāka vecāka gadagājuma cilvēkiem.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru