Praktisks, bet ne vairs mīļš

- 6.Oktobris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Ir tāda populāra Raimonda Paula dziesmiņa Brauciet lēnām pār tiltu, draugi.

Vēl pirms gada tā autovadītāji varēja dungot, šķērsojot Gauju pie Rāmniekiem, jo šeit 1995. gadā smilteniešu jeb ceļu būves firmas 8CBR būvētais trīs laidumu tērauda konstrukciju tilts bija tikai ar vienu braukšanas joslu, tāpēc – atbilstoši braukšanas priekšrocības zīmei – vienlaikus uz brauktuves varēja atrasties tikai vienā virzienā braucošs transports. 

Taču ne jau tranzīta funkcija starp Cēsīm, jo tilts atrodas Cēsu novada, agrāk Cēsu rajona teritorijā, un Valmieru bija galvenā šajā Gaujas šķērsojuma vietā. Protams, tiem Valmieras un Cēsu novadu iedzīvotājiem, kuru dzīvesvietas atrodas diezgan tuvu Gaujai abos upes krastos, līdz pērnā gada augustam vecais tilts kalpoja arī ātrākai nokļūšanai līdz vienam vai otram novada centram, tomēr īstā rozīnīte, kas pievilka Rāmniekos, bija blakus braucamajam tiltam būvētais trosēs iekārtais gājēju tilts.

AR UNIVERSĀLU FUNKCIJU. Jaunais tilts (skats no Cēsu jeb Rāmnieku puses) ir divi vienā – gan braucējiem, gan gājējiem uzreiz abos virzienos un bez skaita ierobežojuma. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru