Prasīgs un stingrs, bet arī taisnīgs

- 24.Septembris, 2021
Viesis
Laikrakstā

Tā attieksmē pret spēlētājiem sevi raksturo Valmieras galvenās vīru basketbola komandas Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola jaunais galvenais treneris EDMUNDS VALEIKO. Pieredzējis basketbola profesionālis gan kā spēlētājs, kam arī 90 spēles valsts izlasē, gan kā treneris, šajā ampluā Edmundam bronzas medaļas Kipras čempionātā un Latvijas čempionātā ar Jēkabpils «Lūšiem», kā arī čempionu zelts Kazahstānas un Baltkrievijas čempionātos. Jaunās basketbola sezonas priekšvakarā īstais laiks garākai sarunai. 

Pārskatot šīs sezonas Latvijas virslīgas klubus, manuprāt, tu esi ar starptautisko pieredzi bagātākais galvenais treneris. Latvija, Krievija, Kipra, Ukraina, Kazahstāna, kopš 2017. gada Baltkrievija. Starp citu, kāpēc no Baltkrievijas čempiona un kausa ieguvēja ar VTB līgas pieredzi «Tsmoki» uz pagaidām vēl pat Latvijas virslīgā bez medaļām esošo «Valmiera Glass/Vidzemes Augstskolu»?

Kad tu dzīvo un strādā ārzemēs, par to tā neiedomājies, bet tas pirmais mirklis, kad atlidoju, un man vēl izolācija bija, kad es jau braucu uz Valmieru, tās sajūtas bija neaprakstāmas. Es negribētu teikt, ka cilvēki, kas šeit dzīvo, to nenovērtē, bet tajā mirklī es sapratu, ko varbūt esmu pazaudējis un kā man trūcis šos sešus gadus, kamēr esmu bijis prom. Noteikti esmu priecīgs, pat laimīgs, atrodoties šeit un turpinot būvēt to, kas jau ir iesākts. Runāt savā valodā treniņos, ārpus treniņiem, kad visa komunikācija latviski. Laikam jau mēs nesaprotam, kad esam prom, cik ļoti mīlam savu zemi!

EDMUNDS VALEIKO.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru