Prioritātes – uzņēmējdarbība, infrastruktūra, izglītība

- 15.Janvāris, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Kāds ir pašvaldības šī gada moto, jautāju Kocēnu novada domes priekšsēdētājam JĀNIM OLMANIM.

– Strauji paaugstināt iedzīvotāju skaitu Kocēnu novadā. Tas panākams vairākos veidos. Piemēram, uz vairākām dienām novadā vajadzētu izslēgt gaismu, lai iedzīvotāju skaits rodas dabīgā ceļā, – jokodams teic priekšsēdētājs.Bet, runājot nopietni, mēs veicam daudzus un dažādus pasākumus, lai pie mums būtu patīkami dzīvot un ienāktu arvien jauni cilvēki.

Ko šī mērķa labā esat paredzējuši darīt šogad?

Pamatlietas paliek tās pašas, nedomājam veikt izrāvienu kādā vienā jomā, jo viss savā starpā ir ļoti saistīts. Bet, tāpat kā visā valstī, nozīmīguma ziņā izceļam uzņēmējdarbības veicināšanu un nostiprināšanu. Patiesībā tās ir sarunas vairāku gadu garumā, ilgstoši piedāvājumu meklējumi. Uzņēmēji tūlīt nestāv rindā, lai novadā ko uzsāktu, rezultāts tik ātri nepienāk. Taču varētu notikt, ka šogad Kocēnos ienāks jauni, diezgan jaudīgi uzņēmumi. Līdz ar to šajās vietās uzlabosies infrastruktūra, mūsu iedzīvotājiem radīsies iespēja pelnīt tepat uz vietas, un tas ir ļoti svarīgi, jo 90% nodokļu masas veido tieši iedzīvotāju ienākumu nodoklis.

Kas ir tas piedāvājums, ar ko uzņēmējiem liekaties interesanti?

Piedāvājums ir plašs. Piemēram, pagājušajā gadā sākām un šogad pabeigsim projektu Kocēnu attīrīšanas iekārtu jaudas palielināšanai, kas ir nepieciešamība gan mūsu iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem, kuru darbība saistās ar ūdens patēriņu. Tas ir ļoti dārgs pasākums, bet mēs to darām.

Nākamā vajadzība uzņēmējiem ir sakārtota infrastruktūra, tostarp ceļi. Esam jau iesākuši lauku ceļu izbūvi, kas pašvaldībās notiek visā valstī. Projekts ir diezgan sarežģīts, pie tam par lielām naudām iespējams izbūvēt samērā mazus ceļu posmus, tādēļ ceļiem, kuri neietilpst pieminētajā kopīgajā pašvaldību projektā, izvērtējot to nozīmīgumu uzņēmējdarbībā, piešķiram pašvaldības finansējumu.

JĀNIS OLMANIS. Jāņa Līgata foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru