Profesionālā pilnveide

- 6.Oktobris, 2020
Viedokļi
Laikrakstā

Jau trešo gadu Latvijā īsteno izglītības programmu strādājošiem cilvēkiem vecumā virs 25 gadiem. Pieaugušo izglītības programma notiek ar ES fondu līdzfinansējumu, ko īsteno Valsts izglītības attīstības aģentūra. 

Šobrīd, kā liecina dati, mācībās piedalījušies vairāk nekā 34000 strādājošo un vislielākā interese bijusi par digitālo prasmju apgūšanu. Tomēr varētu apšaubīt, vai ir objektīvi šādi to vērtēt, jo 4. kārtas mācības norit attālināti. Lai piedalītos, ir jābūt pamata prasmēm un iemaņām darbā ar datoru un platformām, kurās norit apmācības. No otras puses, ir tīri objektīvi, ka digitālās prasmes interesē daudzus, tehnoloģijas attīstās, darba tirgus prasa pastāvīgu pielāgošanos, lai no tā «neizkristu».

Piedāvātās programmas ir vērtīgas, ja atrod kursus, kas pašam ir interesanti un noderīgi, jo apgūt tos ir izdevīgi – programmu finansē Eiropas Sociālais fonds un Latvijas valsts, sedzot 90% no mācību izmaksām. 5. kārtā pieejamas vairāk nekā 500 programmas, tomēr mācības noritēs klātienē, tāpēc, pieļauju, cilvēki izvēlēsies kursus, kas ir tuvāk viņu dzīves vietai un par ko iespējams gūt arī transporta izmaksu kompensāciju.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru