Projekti «Īsteno savu ideju» strādā

- 18.Oktobris, 2023
PROJEKTS
Laikrakstā

Kopš ir izveidots Valmieras novads, tiek gādāts arī par nelielu, bet visā gada garumā pieejamu finansiālu atbalstu novada jauniešu labo darbu ieceru realizēšanai, lai tā maksimāli vairotu gados jauno cilvēku komunikācijas prasmes, līderību, izaugsmi un aktīvu līdzdalību sabiedriskajos procesos.

Projektu konkurss – arvien populārāks

Lai veicinātu pēc iespējas saturīgāku brīvā laika izmantošanu, novada kopējās dzīves telpas attīstību un labiekārtošanu, jauniešiem draudzīgas vides veidošanu savā skolā, pilsētā vai pagastā, lai palielinātu interesi par nodarbinātību, karjeru un arī brīvprātīgo darbu, kā arī aktivizētu jauniešu līdzdalību vides aizsardzībā un uzņēmējdarbībā, par šīm un vēl citām sabiedriski nozīmīgām tēmām novada jauniešiem katru gadu ir paredzēts novada pašvaldības finansiāls atbalsts 250 eiro apmērā vienam projektam. Lai pie tā tiktu, jāpiedalās projektu konkursā «Īsteno savu ideju», un, ja nu izsludinātajā konkursā ideja guvusi atbalstu, tad tā attiecīgajā gadā jāīsteno līdz 21. decembrim. Ko liecina šogad ideju konkursam pieteiktie projekti? Atbildi lūdzām Valmieras novada Izglītības pārvaldes jaunatnes lietu speciālistei DAINAI ROZEI. Viņa zināja teikt:

«Šogad jauniešu iniciatīvu projekti tiek īstenoti visā novadā. Gandarījums ir par jauniešu dažādību un vēlmi būt aktīviem. Katrs jauniešu iniciatīvu projekts ir atšķirīgs, kas parāda viņu vajadzības un intereses. Šīs mazās idejas reizēm ir tikai tāds kā iesākums lielākiem projektiem, jo to mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību vietējos sabiedrības procesos. 2023. gadā plānojām īstenot 23 jauniešu iniciatīvu projektus, līdz šodienai esam saņēmuši 16 projektu ideju pieteikumus (https://ej.uz/idejas_2023). Vēl šogad ir pēdējā iespēja līdz 30. oktobrim iesniegt un īstenot kādu labu ideju, kas noteikti mainīs mūsu jauniešu ikdienu. Katrā projektā ir jauniešu grupa, kurai ir idejas, bet nepieciešams tikai viens pieaugušais, kurš ir gatavs atbalstīt un noticēt jauniešu spējām darīt, un tā kopīgi tiek realizētas fantastiskas idejas, kas iedvesmo. Tuvojas gada beigas, un ar gandarījumu varēsim visi nākt kopā, lai atskatītos uz jau paveikto un turpinātu atbalstīt mūsu fantastiskos jauniešus viņu izaugsmē.»

Pašiem sava karaliste

Tā par Mazsalacas Jauniešu centru pamatoti saka tā jaunatnes darbiniece JOLANTA PINKULE un uzsver, ka, sajūtot novada pašvaldības un Mazsalacas pārvaldes, kā arī vietējo uzņēmēju un iedzīvotāju morālo un materiālo atbalstu, gada laikā ne tikai apgūtas un mājīgā atmosfērā iedzīvinātas jauniešu centram atvēlētās telpas, bet arī ar pašu jauniešu līdzdalību radīta viņu aktivitātēm draudzīga vide, kurā brīvajā laikā var apgūt un cits citam iemācīt kaut ko jaunu, piemēram, rokdarbus, ēst gatavošanu, pasākumu organizēšanu vai arī galda spēles, starp kurām pašlaik arvien lielāka interese esot par šahu. Tāpat centrā jaunieši, pelnot ikmēneša punktus par labajiem darbiem, paši gādā par kārtību, tīrību un nu jau arī par to, lai vienmēr būtu pienesta malka krāsns apkurei. Cits varbūt uz centru no skolas atskrien, lai līdz mājās braukšanai paspētu uzlādēt mobilo tālruni, bet, kamēr tas notiek, pie viena paspēj padarīt arī ko citu noderīgu kopējās lietas labā.

Izrādot plašo kopā būšanas telpu, Jolanta ar jūtamu lepnumu uzmanību pievērsa pašu jauniešu nogruntētajai, nokrāsotajai un pēc tam ar savu plaukstiņu nospiedumiem dekorētajai krāsnij. Nevaram nepriecāties arī par kādas mazsalacietes jauniešu centram dāvātajām klavierēm, kādas ģimenes dāvāto atpūtas stūrīti no prasmīgi sameistarotām koka paletēm, kādas vietējās floristes jauniešiem uzsaukto pērlīšu komplektu pērļošanai vai arī kāda uzņēmēja sagādāto pulksteņa mehānismu pašu spēkiem veidotajam Jauniešu centra pulkstenim.

Vēl par citiem Mazsalacas jauniešu šā gada veikumiem Jolanta pastāstīja plašāk:

«Darbojamies ne tikai savā centrā. Piedalījāmies Mazsalacas pilsētas svētkos, Ramatā līdzdarbojāmies sporta spēļu organizēšanā, Līču skolā bijām pasākumā «Vadātājs», ar interesi iesaistījāmies arī novada pilotprojektā «Mobilais darbs ar jauniešiem», tādēļ braucām uz tām novada vietām, kur nav jauniešu centru, bijām Ramatā, Lizdēnos, Rencēnos, Matīšos un Vecatē, kur katrā vietā ne tikai jauniešiem piedāvājām citu pasākumu. Tiekamies ar citiem novada jauniešu centriem, mums idejas labi saskan ar Rūjienas, Naukšēnu un Burtnieku jauniešu centriem, tādēļ mūsu mazajam burbulītim ir gan pašiem savs čats, gan arī kopīgi pasākumi. Nākamais būs 27. oktobrī, kad tiksimies Burtniekos, kur Helovīna gaisotnē būs nakts orientēšanās un pēc tās arī ballīte.

Jauniešiem Mazsalacas centrā patīk pasākumi ar kopīgu tematisku darbošanos un nakšņošanu. Tā, piemēram, vienā no pirmajiem nakts saietiem par galveno uzdevumu izvirzījām krāsns gruntēšanu, krāsošanu un dekorēšanu. Un katru reizi notiek arī kopīga ēst gatavošana, tieši tādēļ arī rakstījām savu pirmo projektu Valmieras novada pašvaldības finansējuma iegūšanai. Vēlējāmies iegādāties elektrisko plīti, pannas un katlus, lai varētu apgūt ēst gatavošanu. Par ideju konkursa atbalsta finansējumu arī to visu sapirkām. Tā jaunieši jau ir gatavojuši makaronus ar gaļu, cepuši pankūkas, vafeles, gatavots Jāņu siers, cepta arī velveta kūka un picas. Svarīgi, ka jauniešiem rodas pirmā pieredze ēst gatavošanā, kas noderēs tālākajā dzīvē. Šis pagaidām ir mūsu centra pirmais ideju konkursa realizētais projekts, bet noteikti ne pēdējais.»

VĒRTĪGA DĀVANA. Atpūtas stūrītis no paletēm. Ārijas Romanovskas foto

 

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par projekta «Rakstu sērija – MĒS PAŠI» saturu atbild projekta īstenotāja SIA «Imanta info».Projekta Nr. 2023.LV/RMA/03

#SIF_MAF2023


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru