Reāli plāni ar daudzu miljonu segumu

- 30.Jūnijs, 2020
Ekonomika
Laikrakstā

Vēl pirms Jāņiem Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks vietējo mediju pārstāvjus bija uzaicinājis informatīvā ekskursijā uz bijušā Valmieras gaļas kombināta teritoriju, kas tagad pašvaldības īpašumā, un tieši tāpēc tiek aktīvi strādāts, lai te visu pēc iespējas ātrāk pārvērstu no graustiem pilna aizauguša plača par uzņēmējdarbībai pievilcīgu vietu, kurā gan sakārtotas esošās un izbūvētas jaunas ielas, gan arī pievilktas visas nepieciešamās inženierkomunikācijas. Faktiski šeit sākušies Valmieras industriālā parka veidošanas pirmie priekšdarbi.

JĀNIS BAIKS: «Pirmsjāņu nedēļā uzsākām darbu pie šīs teritorijas revitalizācijas. Pirmie darbi sākās ar Eksporta ielu, kas tiks izbūvēta pilnīgi no jauna – ar visām komunikācijām, kuras pēc tam būs vajadzīgas visai šai teritorijai. Te iepirkumā uzvarēja un objektā jau šomēnes strādā ceļu būvfirma 8CBR no Smiltenes. Bijušā gaļas kombināta teritorijas attīstība notiks vairākos etapos. Sākam ar Eksporta ielas izbūvi, tālāk notiks visas teritorijas sakārtošana. Šajā sakarībā patlaban galvenais process, par ko arī vislielākā interese no uzņēmēju puses, ir veco, nevajadzīgo ēku nojaukšana un dažādi demontāžas darbi. Šeit ir arī pietiekami daudz lietu, kuras nepieciešams utilizēt, nogādājot uz bīstamo atkritumu novietnēm. Demontāžas procesam pakļauta gan bijušā gaļas kombināta teritorija, gan tepat blakus esošā mazuta saimniecība, ieskaitot lielos mazuta rezervuārus, kas savulaik piederēja Valmieras siltumam.

NĀKOTNES PLĀNI SKAIDRI. Jānis Baiks izklāsta pašvaldības koncepciju, kādā veidā patlaban krietni vien aizaugušo un degradētām būvēm pārpilno bijušā Valmieras gaļas kombināta teritoriju, kurā no vecā paliks gandrīz vai tikai fonā redzamās dažas ēkas, paredzēts pārvērst mūsdienīgā un jaudīgā industriālajā parkā. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru