Roku rokā top mājas kokos

- 4.Marts, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Vidzemē daudz čaklu un izdomas bagātu uzņēmēju. Tādi noteikti ir arī MAIJA un VALDIS VALAIŅI no Priekuļu novada «Lobēlijām». Viņi kā inovatīvs uzņēmums aizvadītajā vasarā tika sumināti Vidzemes plānošanas reģiona rīkotajā ikgadējā pasākumā «Vidzemes stāsti». 

Ceļotāji, ierodoties kādā no tūrisma objektiem, reizēm jūtas vīlušies, redzot, ka nav tā, kā izskatījās reklāmā. Par «Lobēlijām» dzirdēsit – tur viss ir pa īstam un pat labāk nekā bildēs. Mājas tiešām izaugušas kokos, pāris soļu attālumā atrodas nelielais Niniera ezers, un viesiem tiek nodrošināta viena no lielākajām mūsdienu ekstrām, ko īpaši novērtē ārzemnieki un vietējie no pilsētām – tīrs gaiss, klusums un miers.

Bērniem, vismaz tad, kad mēs augām, ļoti patika kokos veidot štābiņus. Vai jūsu dēliem arī tāds bija, jautāju Maijai. Dēliem nebija, jo pēc augstskolas dzīvojām pilsētā, pašā Cēsu centrā. Tagad jau divpadsmito gadu esam šeit, «Lobēlijās», prom no pilsētas. Šo zemi nopirkām no privātīpašnieka, iepriekš te bija atpūtas zona ar piknika vietām – visa zeme piegružota, ezers pilns ar sadauzītiem stikliem. Katru gadu tīrām, bet, ziemai aizejot, atkal atrodas jauni stikla atkritumi. 

PIRMAIS «ČIEKURS» ar brīnišķīgo skatu uz Niniera ezeru un saulrietiem un relaksējošo priedes koka smaržu. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru