Romantiskajā Ziemassvētku egļu ceļā

- 15.Decembris, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Kopš 8. decembra Rīgā aicina 8. urbānās mākslas festivāla Ziemassvētku egļu ceļš vides objekti, kas līdz pat 14. janvārim atdzīvosies stundās līdz ar pilsētas apgaismojuma ieslēgšanu.

Festivālu rīko Rīgas dome, un šī gada festivāls ir īpašs, jo atgādina leģendu par pirmo rotāto eglīti Rātslaukumā pirms piecsimt gadiem. Akcentējot šo notikumu, jau 6. decembrī te atklāja vides mākslas objektu Egle (autori mākslinieki Kārlis Alainis un Visvaldis Asaris), kas tapusi ar Rietumu bankas labdarības fonda atbalstu. Oriģinālā tehnikā veidotais mākslas objekts ir apskatāms ne tikai festivāla laikā, bet būs aplūkojams arī kā pastāvīgs objekts, tā iezīmējot Ziemassvētku eglītes dzimšanas vietu.

Festivāla dalībnieki ir gan profesionāli mākslinieki, gan radošo industriju pārstāvji un Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, kas piedāvā ap 40 neierastās formās veidotus vides objektus — Ziemassvētku egles, kas izvietotas dažādās Rīgas vietās: Doma laukumā — Baltā, ko pirmoreiz uzbūruši 100 Rīgas mākslas skolu audzēkņi, Brīvības un Gustava Zemgala gatves krustojumā, Esplanādē, Vērmanes dārzā, Bruņinieku ielā 5, Spīķeru kvartālā, 13. janvāra ielas un Aspazijas bulvāra krustojumā u.c. Īsts pārsteigums ir ideju oriģinalitāte un izmantoto materiālu daudzveidība — sākot no gaismas instalācijām līdz pat koka, stikla, ķieģeļu un siltuma izmantošanai.

KATRĪNA STRĀDERE pie sava Maģiskā tuneļa Vērmanes dārzā Rīgā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru