«Roņi» peldas Gaujā

- 29.Janvāris, 2021
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Ziemas aukstums labi der, lai norūdītos. Viens no veidiem ir peldes ledainā ūdenī, tomēr tas jādara ar apdomu un nekad vienatnē. Arī Gaujas ūdeņos peldas gana daudz «roņu», un viņus ik pa laikam var manīt, dodoties pastaigā gar Daliņu pludmali, kur ledū izveidota speciāla vieta. 

Aukstā ūdens veldzējums

Rūdīšanās ir jāuzsāk pakāpeniski, to vislabāk darīt, nepārtraucot peldēties atklātās ūdenstilpēs pēc vasaras. Speciālisti norāda, ka peldēm nav jābūt ilgām, lai sajustu aukstā ūdens veldzējumu. Labāk ūdenī atrasties īsāku laiku, tomēr to darīt regulāri. Vērojot savu pašsajūtu peldes laikā, uzturēšanās laiku ūdenī var paildzināt, tomēr tas jādara pakāpeniski, nemēģinot uzstādīt jaunus rekordus, lai kaut ko pierādītu sev vai apkārtējiem.

Pirms došanās ūdenī izģērbties ieteicams lēnām, pakāpeniski pieradinot ķermeni pie vēsuma. Tas mazinās iespējamo šoka sajūtu, iegremdējoties aukstā ūdenī. Tāpat vēlams peldēties ar cepuri galvā, lai nesaķertu iesnas vai neiedzīvotos sāpošās ausīs. Ja ļoti salst kājas, var vilkt termo­apavus, bet cimdi pasargās rokas, kuras peldēšanās laikā «roņi» tur ārpus ūdens. Tas nozīmē, ka izvēlētās peldvietas dziļums ir tāds, ka cilvēks var nostāties kājās. Pēc peldes, loģiski, kārtīgi jānoslaukās un silti jāsaģērbjas, var arī iedzert kādu siltu dzērienu, tomēr, ja pēc šādām peldēm paš­sajūta pasliktinās, ir jāvērtē vai jāsamazina ūdenī pavadītais laiks vai nodarbe jāpārtrauc.

IRINA PUŠKO ziemas peldes laikā šī gada janvārī. Foto no personiskā arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru