Rudenīgs augusta blūzs

- 30.Oktobris, 2020
Viesis
Laikrakstā

Ir lietus blūzs, miglas blūzs, vakara blūzs, nakts blūzs... Kā informē visu zinošā Wikipedia, blūzs cēlies no angliskā blues vai pat blue devils, kas apzīmē melanholiju, skumjas. Blūzs sākotnēji bija liriska afroamerikāņu solodziesma, pēc tam jau kļuva par atsevišķu mūzikas novirzienu. Parādījies 19. gadsimta otrajā pusē ASV, blūzs ir viens no senākajiem populārās mūzikas stiliem. 20. gadsimta sākumā izveidojās tā saucamais klasiskais jeb pilsētas blūzs.

Tik garš ievads tāpēc, ka mūzikas teorijā un praksē apzinos sevi kā diletantam tuvu stāvošu, taču nevarēju šovasar Burtnieku muižas parkā laist garām izdevību aprunāties ar Latvijā izcilākās, pazīstamākās un noteikti profesionālākās blūza grupas Latvian Blues Band līderi, vokālistu un ģitāristu vienā personā Jāni Bux Bukovski. Viņš kopā ar saviem kolēģiem Rolandu Rolx Saulieti, Mārci Kalniņu, Arti Ločmeli un Viesturu Grapmani 8. augusta vakarā nodrošināja muzikālo pavadījumu, iespējams, šogad  vērienīgākajam kultūras pasākumam mūspusē – Agra Daņiļeviča oriģinālhoreogrāfijā tapušajam muzikālajam uzvedumam Vakara blūzs. Sarunai atradām stundas ceturksni ģenerālmēģinājuma pauzē dienu pirms.

Šī saruna Liesmā nonāk ar triju mēnešu nobīdi laikā, tāpēc pieļauju, ka pasaulē un Latvijā viss pa šo laiku nav iegrozījies gluži tā, kā plāno JĀNIS BUX BUKOVSKIS. Bet tieši ar to jau mūsu dzīve ir interesanta. 

VISS BŪS LABI! Latvian Blues Band līderis Jānis Bux Bukovskis 7. augustā Burtniekos. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru