Sadarbība ar uzņēmumiem

- 28.Oktobris, 2020
Izglītība
Laikrakstā

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas (VDMV) administrācija šajā mācību gadā mainīja veidu, kā audzēkņi guva praktisko pieredzi skolā. Vienu nedēļu intensīvā procesā jaunieši grupās strādāja pie dažādiem projektiem, palīdzot risināt uzņēmuma vai mācību iestādes problēmas.

Profesionālās izglītības iestādes audzēkņiem ir jāapgūst mācību vai kvalifikācijas prakse, kurā jaunieši gūst praktisko pieredzi, kas ir iekļauta izglītības programmā. Iepriekš tā tika organizēta kā papildu mācību stundas praktiskajiem darbiem. «Kādā brīdī sapratām, ka tas līdz galam nestrādā un nav līdz galam jēgpilni, jo divās mācību stundās neko daudz nevar izdarīt. Audzēknis atnāk, uzkrāmējas zīmēšanai vai gleznošanai, bet nepagūst izdarīt šo  darbiņu. Mēs sapratām, ka prakses ir jāliek klāt specialitātes priekšmetam, ka ir jāspēcina specialitāte,» paskaidro VDMV direktores vietniece izglītības jomā Gita Dukure.

Iepriekš mācību stundas būtu izkliedētas visa semestra garumā, bet šogad audzēkņiem prakse bija koncentrēta vienas nedēļas garumā, lai strādātu pie konkrētiem uzdevumiem, piesaistot sadarbības partnerus. «Mums bija sadarbības, kas bija palikušas «karājoties gaisā» līdz ar vīrusu. Pēdējos divus gadus uzņēmumi uzrunā mūsu skolu un jauniešus sadarbībai.

PREZENTĀCIJAS notika visiem kopā, lai arī citi audzēkņi zinātu par izstrādātajiem risinājumiem, jo drošības apsvērumu dēļ visu nedēļu viņi praktiski nesatikās. VDMV foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru