Sadzied Gaujas krastā

- 10.Jūnijs, 2022
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Krāšņi «Bērnu svētki» aizvadītās nedēļas nogalē notika Strenču pusē. 

Bērni un viņu vecāki no Valmieras novada, tuvējiem kaimiņiem, arī audžuģimenes, tie mūspuses cilvēki, kas uzņem Ukrainas kara bēgļus, un pašas kara bēgļu ģimenes pagājušo nedēļas nogali pavadīja, atpūšoties pie Gaujas un dziedot kopā ar iemīļotiem skatuves māksliniekiem – Mariju Naumovu un Renāru Kauperu. 

Krāšņos «Bērnu svētkus» organizēja biedrība «Iedvesmas mežs».

Inta Mengiša, kuras dzimtas īpašumā «Pulkās» notika īpašie «Bērnu svētki», pastāstīja: «Ar kopīgiem notikumiem un labiem darbiem mums ir fantastiska iespēja šo laiku padarīt pēc iespējas gaišāku un skaistāku. «Bērnu svētku» ideja dzima pirmajā dienā, sākoties Krievijas iebrukumam Ukrainā, kad Latvijas mūziķu atbalsta koncertā pie Rīgas Kongresu nama grupas «Prāta vētra» solista Renāra Kaupera saruna ar mani pārauga skaistās iecerēs. Uzdzirkstīja apņemšanās vasaras sākumā kopīgi sarūpēt svētkus bēgļu bērniem, un Renārs Kaupers savā plānotājā atzīmēja 4. un 5. jūniju kā aizņemtu. Jau martā, kad norisinājās Eiropas atbalsta maratons Ukrainai, «Prāta vētra» nāca klajā ar sirsnīgu videoklipu un dziesmu «Моя пісня» – «Manas dziesmas» ukraiņu versiju, kas sadarbībā ar ukraiņu dzejnieku Sergiju Sedriku Lokshinu bija tapusi kā atbalsts, kā dāvinājums ukraiņu tautai šai smagajā laikā.

SAULESPUĶES kā miera un solidaritātes simbols. Ukraiņi tās zīmē, pateicoties Latvijai un tās iedzīvotājiem par silto uzņemšanu. Foto no «Iedvesmas mežs» arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru