Saglabājot mieru un pozitīvās emocijas

- 19.Maijs, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Turpinot kopt tradicionālās saldējuma ražošanas vērtības, SIA «Rūjienas saldējums» vieta, laiks un izdoma atradusies arī jaunām, inovatīvām tehnoloģijām, kā «Mini Melts» – Latvijā līdz šim nelietotai saldējuma ražošanas tehnoloģijai. Kā ārkārtas situācija ietekmējusi seno ražotni un abu tās atšķirīgo tehnoloģiju produkcijas noietu?

To «Liesma» nesen vaicāja SIA «Rūjienas saldējums» valdes priekšsēdētājam, direktoram un vienīgajam īpašniekam IGORAM MIEZIM.

Sazinoties ar jums par interviju, teicāt, ka iet interesanti. Kādā ziņā? 

Domāju, ka interesanti lielos vilcienos pašlaik ir ne tikai mums. Mums arī tā ir, jo nevaram taču izraut ražošanu, savus cilvēkus no kopējā konteksta un teikt, ka mums te ir cita republika. Esam Eiropas Savienībā! Tas izsaka visu. Tā kā līdz šim «Mini Melts» saldējumu piegādājām uzticamiem sadarbības partneriem uz 24 valstīm, tad ir interesanti redzēt, kā katra valsts reaģē uz globālo situāciju. Un atšķirības ir gan attieksmē, gan arī noteiktajos ierobežojumos.

Tas ietekmē jūsu eksportu?

Eksporta pašlaik, var teikt, tikpat kā nav.

Tāpēc, ka aizvērtas šo valstu robežas?

Nē, ne jau tādēļ! Atgādināšu, ka «Mini Melts» saldējumus ārvalstīs galvenokārt tirgoja atrakciju parkos, zooloģiskajos dārzos, ielu tirdzniecībā un vēl citviet, kur parasti ir daudz apmeklētāju. Tagad nu jau vairākus mēnešus tas viss ir ciet. Ražojam, taču pieprasījums ir dramatiski samazinājies. Protams, kaut ko jau vēl pārdodam eksportam, piemēram, uz Zviedriju, jo tur, kā zināms, ir pilnīgi citādāka attieksme pret pandēmiju. Zemkopības ministrija izsludināja palīdzības programmu lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem. Bija nosacījumi, ka palīdzēs tiem uzņēmumiem, kuriem ir vismaz 20% kritums no apgrozījuma, mums tas ir 50 – 60%.

RAŽOTNE. Tās vēsture aizsākusies 1912. gadā. Nu tajā ierakstīs arī to, kā uzņēmums pārlaida vīrusu izraisīto globālo pandēmiju. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru