Sakārto piemiņas vietu

- 27.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Sniedzēnu kalns ir vieta, kur Golgātas ceļš 1949. gada 25. martā sākās ļoti daudziem ramatiešiem, sēliešiem un mazsalaciešiem.

Piemiņas akmens ir redzams no šosejas malas. Tas uzstādīts pirms gadsimta ceturkšņa. Cilvēki, kas sāpju ceļu uz Sibīriju sākuši no Valmieras, savējos piemin, atceras un Sibīrijas bērni vēl satiekas pie dzelzceļa sliedēm, bet mazsalaciešiem Sniedzēnu kalns ir vieta, kur pieminēt, un vieta, kur smelt spītu ikdienas solim.

«Paldies pašvaldībai, ka šajā jūnijā bija rasta iespēja šo vietu sakopt, padarīt acij un sirdij tīkamāku. Tika uzbērti jauni oļi, izveidoti apstādījumi, kur iestādījām arī mūžzaļo rododendru,» pastāstīja Latvijas politiski represēto apvienības Mazsalacas nodaļas vadītāja Guna Daugule un piebilda, ka finansiāls atbalsts labo darbu veikšanai sekojis ne vien no novada pašvaldības, bet arī no Latvijas politiski represēto apvienības.

SNIEDZĒNU KALNS ir vieta, kur atcerēties, pieminēt un smelties spēku. Mazsalacieši piemiņas vietu vienmēr uzturējuši kārtībā, bet šajā vasarā sakopuši īpaši glīti, ierīkojot arī ziedošus apstādījumus. Anetes Gluhas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru