Sākusies pieteikšanās dalībai pilsētas svētku gājienā Valmiera lepojas!

- 7.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Svētku gājiens Valmiera lepojas!, grupu The Sound Poets, DaGamba, Līvi un Pērkons koncerts, amatnieku un mājražotāju tirgus, daudzveidīgas aktivitātes bērniem – tā ir tikai daļa no Valmieras pilsētas svētku programmas. Valmieras 736. dzimšanas dienas svinības norisināsies no 26. līdz 28. jūlijam.

Svētku pirmajā dienā, 26. jūlijā, pl. 19 no Vienības laukuma līdz Hanzas laukumam norisināsies gājiens Valmiera lepojas!. Valmieras pilsētas pašvaldība aicina Valmieras uzņēmumus, iestādes, biedrības un ikvienu interesentu pieteikties dalībai svētku gājienā. Tā būs iespēja netradicionālā un atraktīvā veidā prezentēt savu uzņēmumu, iestādi vai biedrību valmieriešiem un pilsētas viesiem. Piedalīties gājienā tiek aicināti arī šogad un pagājušajā gadā dzimušo mazuļu vecāki ar savām atvasēm. Dalību gājienā Valmiera lepojas! var pieteikt līdz 22. jūlijam elektroniski, sūtot e-pastu: evija.dzvinko@valmiera.lv vai zvanot pa tālruni 64210873 (Evija). Pieteikumā lūdzam norādīt uzņēmuma, iestādes vai biedrības nosaukumu, īsu aprakstu par organizāciju (3 – 4 teikumi), kā arī kontaktpersonu un provizorisko gājiena dalībnieku skaitu, arī motorizēto transportlīdzekļu skaitu, ja tādi plānoti (vēlams ne vairāk kā divi transportlīdzekļi).

Pagājušajā gadā gājiens pulcēja vairāk nekā 70 uzņēmumu, biedrību, iestāžu, interešu grupu un kolektīvu. Gājiena dalībniekus aicinām Valmierā dzīvot zaļi un būt atbildīgiem par apkārtējo vidi – gājiena laikā izmantot dabai draudzīgus suvenīrus ar organizācijas simboliku, padomāt par hēlija balonu nostiprināšanu, lai izvairītos no apkārtējās vides piesārņošanas riska.

Valmieras pilsētas svētku pirmā diena sāksies ar Valmieras grāmatas Baznīcas gailis ir valmierietis atvēršanu, tiks atklāta Edītes Pauls-Vīgneres izstāde un Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcas tornis. Valmieras Rātslaukumā divas dienas norisināsies Valmieras garšu festivāls, kurā dalību apstiprinājuši septiņi restorāni no Valmieras, Cēsīm un Rīgas. Pēc gājiena Valmiera lepojas! Hanzas laukumā svētku atklāšanas koncertā uzstāsies MC Orķestris, solisti Ance Krauze, Ieva Kerēvica, Mārtiņš Ruskis, Daumants Kalniņš un Valmieras kori. Pēc tam skanēs grupas The Sound Poets koncerts un būs lustīga balle ar grupu MC Orķestris. Savukārt Lucas un Palejas ielu krustojuma teritorijā tiks izveidota Valmieras svētku viesu jau iemīļotā alternatīvā mūzikas skatuve Harmonija brīvdabā.

Svētku sestdiena sāksies ar valmieriešu modināšanu dažādās pilsētas vietās, bet centrā norisināsies amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Jāpiebilst, ka pirmo reizi tirgū ar pašu veidotiem darinājumiem piedalīsies arī Valmieras bērni un jaunieši. Mazie svētku dalībnieki varēs pārbaudīt savu veiklību un atjautību Bērnu piedzīvojumu parkā, piedalīties sportiskās aktivitātēs Esi aktīvs! un baudīt koncertprogrammu Esmu mazais valmierietis. Svētku apmeklētāji varēs piedalīties fotoorientēšanās akcijā Valmierai 736, doties ekskursijā Valmierā zaļa dzīvošana, vērot jauno auto parādi, izmēģināt tos, just līdzi airēšanas slaloma sacensību dalībniekiem Dzirnavu ezeriņā, iesaistīties radošās darbnīcās un spēlēs Dzīve senā pilsētā, kā arī skatīties brīvdabas kino. Vecpuišu parkā skanēs pūtēju orķestru un bigbendu muzikālais maratons un spēlēs grupa Rumbas kvartets, kā arī varēs klausīties audio projektu Noskaņu upe.

Svētku Centrālajā laukumā 27. jūlija vakarā uzstāsies grupas DaGamba, Pērkons, Līvi, kā arī būs svētku balle kopā ar grupu Ballīšu orķestris. Savukārt pusnaktī debesīs uzziedēs krāšņi uguns ziedi, sveicot valmieriešus un pilsētas viesus Valmieras 736. jubilejā.

Svētku noslēgumā, 28. jūlijā, ikviens varēs piedalīties fotoorientēšanās akcijā, Lielajā viktorīnā, velo braucienā ģimenēm, kā arī rogainingā. Ērģeļmūzikas cienītājus aicinām apmeklēt koncertu Bahs un romantika Valmieras Sv. Sīmaņa baznīcā.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru