Sals liek būt atbildīgiem

- 2.Marts, 2018
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Nezināšana un pārgalvība var novest pie nelaimes

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa stāsta, ka ik gadu Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests dodas uz vidēji 500 izsaukumiem, kur māju dūmvados deg sodrēji. Arī šonedēļ ugunsdzēsēji glābēji ik dienu steigušies palīgā — diennaktī no otrdienas uz trešdienu vien Vidzemē bijuši seši šādi izbraukumi. Vienā gadījumā cietis cilvēks.

«Analizējot Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistiku par ugunsgrēkos cietušajiem un bojāgājušajiem cilvēkiem, var secināt, ka teju visi gadījumi ir saistīti ar neuzmanīgu rīcību ar uguni nezināšanas, neapdomīgas rīcības vai pārgalvības dēļ, kas novedusi pie traģiskiem ugunsgrēkiem. Lielu daļu šo nelaimju varēja novērst, ja vien tiktu ievērotas ugunsdrošības prasības,» pārliecināta S. Vējiņa.

Katra saimnieka atbildība ir rūpēties, lai viņa mājoklis būtu drošs, un ugunsdrošības noteikumi nosaka vien minimālās prasības.

Tā kā lielākā daļa traģisko ugunsgrēku notiek, tieši sākoties aukstākam laikam, dienests aicina iedzīvotājus jau pirms apkures sezonas iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīces un uzstādīt dūmu detektorus.

Lai malkas plītis padarītu ikdienas lietošanā drošas, tām periodiski nepieciešama atjaunošana, rūpīgi aizsmērējot radušās plaisas, nomainot izdegušo cepeškrāsni, nostiprinot durtiņas un nenovietojot blakus viegli uzliesmojošus priekšmetus.

Un pats svarīgākais, kas jāatceras, — ja izcēlies ugunsgrēks vai radies cits apdraudējums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru