Sapņi piepildās! Kā nevainīgs sapnis kļūst par realitāti?

- 6.Maijs, 2022
Dzīvesstils
Laikrakstā

Sertificētā skotu un meinkūnu šķirnes kaķu audzētava «Nargilo» dibināta 2015. gadā, kad audzētavas īpašnieks, Māris Gildovičs piepildīja savu ilgi loloto sapni un iegādājās rudu skotu nokareno ausu kaķenīti, ko reiz bija nosapņojis sapnī.

Šī šķirne ir unikāla ar savu izskatu. Tai ir ļoti mazas noliektas austiņas, kuras pirmajā acumirklī var pat nemanīt, jo labiem šīs šķirnes pārstāvjiem tās ir cieši piegulošas pie galvas, radot iespaidu, ka austiņu vispār nav! Bieži vien cilvēki mēdz šos kaķus dēvēt par mazām lellītēm, jo tiem ir ļoti apaļas galviņas un lielas, izteiksmīgas, apaļas acis. Skotu šķirnes kaķiem var būt arī ierastās, parastās austiņas, respektīvi, starp skotu stāvausu un skotu nokareno ausu kaķiem vienīgā atšķirība ir – vai austiņas ir noliektas vai stāvas.

Citu kaķu mīļu iedvesmots, drīz vien Māris izveidoja savu audzētavu «Nargilo», sāka apmeklēt izstādes un, sajutis arī uzvaras garšu tajās, paplašināja savu kaķu pulciņu. Sākumā līdz trim kaķenītēm, taču nu jau kaķu saimē ir piecas skotu šķirnes kaķu dāmas – Geiša, Angela, Annīte, Kūķis un Zī, kas dzīvo ar Māri Valmierā. Audzētavai attīstoties, kļūstot profesionālākai, kaķu saime auga arvien kuplāka, un «Nargilo» audzētavā nu jau mīt 11 skotu šķirnes kaķi.

MĀRIS, skotu nokareno ausu kaķu audzētavas «Nargilo» īpašnieks, kādā no izstādēm. Foto no audzētavas arhīva


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru