Sapņu tilts

- 25.Maijs, 2022
Valmierietis
Laikrakstā

Bibliotēkas novadpētnieka darbā viens no galvenajiem uzdevumiem ir apzināt un apkopot informācijas avotus, kuri sniedz ziņas par novadu visplašākajā nozīmē. Tam noteikti palīdz plašs redzesloks un novada vēstures pārzināšana, bet reizēm savu lomu nospēlē negaidīta apstākļu sakritība, intuīcija un veiksme. 

Aprīļa Valmierietī lasījām rakstu par LU Inženierzinātņu fakultātes studenta Roberta Upmaņa 1929. gadā izstrādāto diplomdarbu Gaujas tilta būvniecībai Valmierā. Ļoti iespējams, ka pats fakts par šāda projekta pasūtījumu no Valmieras domes puses (kas gan cits tādu varēja iniciēt!) vēl kādu laiku nebūtu nonācis mūsu redzeslokā, ja nebūtu pāris šķietami nesaistītu notikumu.  

2011. gadā Valmieras bibliotēka uzsāka Krāču kakta stāstu ciklu. Meklējot fotogrāfijas, kuras piedāvāt apspriešanai pasākuma dalībniekiem, uzrunāju toreizējo Valmieras muzeja Krājuma nodaļas vadītāja Indru Vilisteri. Starp e-pastā saņemtajiem failiem bija arī kāds Valmieras plāns, kura datējums varēja būt 20. gs 30. gadi. Zīmējums bija lakonisks, un nekas tajā nešķita neparasts.

IEZĪMĒTA VIETA. Vīzija: plānotais tilts savienotu Krāču kaktu ar Valterkalniņu. Foto no Roberta Upmaņa diplomdarba


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru