Satversmes tiesa nav brīnumnūjiņa

- 21.Maijs, 2021
Viedokļi
Laikrakstā

Slimnīcu darbinieki izsaka rūgtu vilšanos, ka bez panākumiem beigušies tiesībsarga Jura Jansona centieni atkal ar tiesu darbiem piespiest valsti kļūt dāsnākai pret netaisni apdalītajiem. Satversmes tiesa atzina, ka 2020. gada budžets – nenodrošinot iepriekš solīto mediķu algu paaugstinājuma apjomu – ir likumīgs.

Tiesībsargs iepriekš bija guvis spožus panākumus, kad ST atzina vairākus sociālos pabalstus par nepietiekamiem un prasīja valdībai tos paaugstināt. Droši vien ne tikai viņam  tas radīja maldīgu pārliecību, ka šī instance ir un vienmēr būs «tautas pusē». Taču ST visas iesniegtās prasības izskata strikti juridiski, un šajā gadījumā, vērtējot Jansona iesniegumu teju vai gada garumā, tai «tiesiskuma, tiesiskās drošības un labas likumdošanas principi» nešķiet pārkāpti.

It kā mums gribētos ļoti dusmīgi prasīt, lai ST tiesneši savos lēmumos turas pie likuma gara, nevis tā burta. Jo – šī pati, ne kāda cita! – Saeima 2018. gada decembrī nobalsoja, ka valdībai trīs gadus pēc kārtas ir par 20 procentiem jāpalielina veselības aprūpes darbinieku darba apmaksa. Taču pērnā gada budžetā no tam paredzētās summas – 191 miljona eiro – mediķiem tika piešķirta vien trešā daļa.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru