Saules enerģijas paneļu Latvijā arvien vairāk

1.Oktobris, 2019
Ekonomika
Laikrakstā

Augusta beigās, braucot pa līkumotu, taču teicamā kvalitātē savulaik asfaltētu ceļu no Valgas uz Vilandi Igaunijā, kaut kur pusceļā starp abām pilsētām pilnīgos laukos pamanīju ceļa malā iespaidīgu saules enerģijas bloku kompleksu – iespējams, pat kādu pushektāru lielā platībā tieši uz zemes garās līnijās bija sabūvēti saules paneļi. Te nu tā ir, īstā zaļā enerģija! Tieši par saules enerģijas izmantošanu šovasar iznāca īsi aprunāties ar diviem kaut kādā ziņā ar zaļo enerģētiku saistītiem vīriem.

BMX sacensībās jaunajā Māra Štromberga nosauktajā trasē starp līdzjutējiem bija arī mūspusē labi pazīstamās saimniecības Zemturi līdzīpašnieks Jānis Višņevskis. Apsprieduši valstiskās aktivitātes, kas saistītas ar Višņevsku biogāzes biznesa nākotni, nonācām arī pie citām zaļās enerģijas formām, konkrēti, pie saules enerģijas izmantošanas iespējām. Višņevska kungs zināja stāstīt, ka tagad saules enerģijas izmantošana sadzīvē, iespējams, esot gājusi plašumā. Kaut vai tā iemesla pēc, ka šobrīd jau krietni vien lētāki – pat līdz trim reizēm, salīdzinot ar sākotnējo piedāvājumu, – kļuvuši saules enerģijas paneļi.

Laikam jau nebūs melots. Šovasar, piemēram, ieraudzīju Pārgaujas novadā, kur lielajam Daibes zivju dīķu kompleksam Ūdensrozes blakus veidojas paliels privāts atpūtas komplekss ar peldu dīķi un tam blakus novietotām vairākām apaļīgām pirtiņām, ka viena no šīm būvēm jau pāris mēnešus lepojas ar galā piemontētu saules paneli. Šādai būvei nudien galvenā funkcija nav spilgti apgaismotas iekštelpas, pērtuvi ieskaitot, taču gan jau kādu mazu gaismiņu, kaut vai lai tumsā dāma pēc pirts priekiem varētu kārtīgi saģērbties, tomēr nedēļas nogalē pāris dienas epizodiski vajadzēs. Un to jau nu šāds saules panelis nodrošinās pārpārēm!

SABIEDRISKAM LABUMAM. Apgaismes laternas masts ar augšā uzmontētu saules paneli gādās par apgaismojumu – nepieciešamības gadījumā – nesen atklātajā moderni iekārtotajā suņu pastaigu laukumā Valmiermuižā, Valmieras – Rūjienas šosejas malā. Gunta Vīksna foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru