Saules, mūzikas un prieka apmirdzēti

- 7.Jūnijs, 2017
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Saulainā pavasara dienā Tallinā, pateicoties Igaunijas Mūzikas un Teātra akadēmijas lektores un Tallinas Mūzikas vidusskolas skolotājas Jekaterinas Rostovcevas uzaicinājumam, skolotājas Ritmas Pētersones-Cepītes audzēkņiem Tomasam un Annai Tīnai Avišāniem bija iespēja piedalīties skolotājas Jekaterinas audzēkņu koncertā Kadriorgas pilī.

Tomasam un Annai Tīnai tas bija pirmais koncertceļojums ārpus mūsu valsts. Tallinā apmeklējām Mūzikas vidusskolu, Jekaterina Rostovceva mūs iepazīstināja ar skolu, tās tradīcijām un programmām, kopā ar igauņu kolēģiem pārrunājām profesionālās ievirzes izglītības attīstības virzienus.

Pēc mēģinājuma un pusdienām devāmies ekskursijā pa Kadriorgas pili un parku, kas tiek uzskatīts par Igaunijas arhitektūras grandiozāko pils un parka kompleksu, kā arī ir viena no tūristu visiecienītākajām vietām. Koncerts notika pils bagātīgi dekorētajā zālē, kas ir viens no visizsmalcinātākajiem baroka arhitektūras piemēriem gan Igaunijā, gan Ziemeļeiropā. Griestu gleznojuma kompozīcija līdzīga Rembranta gleznai ar romiešu medību dievieti Diānu un mednieku Akteonu.

Jaunie pianisti grezno zāli piepildīja ar daudzveidīgu klavieru skaņdarbu programmu. Muzicēšanas prasmi uz baltā Estonia flīģeļa atklāja gan pavisam mazi, kuri sper pirmos soļus mūzikas pasaulē, gan jau vairāk pieredzējuši jaunie pianisti.

KONCERTĀ. Pateicības vārdi skolotājām.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru