Savs veikals – amatnieku un mājražotāju preču apritei

- 30.Aprīlis, 2021
Mājā un sētā
Laikrakstā

Rūjienā, Skolas ielā 8 – audējas un uzņēmējas Gunitas Velpas īpašumā, uzņēmumā - austuvē SIA «Atspole» nesen durvis vēris vietējo amatnieku un mājražotāju produkcijas veikals. Uz pandēmijas laikā tapušo tirgotavu ar interesi devās arī «Liesma».

Laba alternatīva tirdziņu aizliegumam

Verot jaunās tirgotavas durvis, patīkami pārsteidz labā gaume un radošā izdoma, ar kādu austuves priekštelpā iekārtots nelielais, bet ļoti mājīgais veikaliņš. Tajā nav modernu vitrīnu un iekārtu, toties ir vairākas senās kumodes, antīki skapīši un plaukti, kas perfekti saskan ar tajos izliktajām precēm: koka darbiem, pinumiem, mālu, stiklu, linu audumiem, tekstilijām, adījumiem un vēl cita veida rokdarbiem. Līdz šim lielu daļu no tiem vienuviet bija ierasts redzēt Rūjienas amatnieku biedrības «Rūzele» (vadītāja Guna Ķibere) un Rūjienas Tautskolas telpās, kur tie gaidīja savu iznācienu tautās, precīzāk: izstādēs un tirdziņos. Lūk, ko par veikaliņa nepieciešamību stāsta Rūjienas Tautskolas vadītāja GITA ZARIŅA: 

«Covid 19 ierobežojumu dēļ diemžēl nācās sadzīvot ar faktu, ka tik ilgi bija aizliegti tirdziņi un jebkādi pasākumi iekštelpās. Izpalika tradicionālie Ziemassvētku un Tautskolas jaunās sezonas atklāšanas jeb atvērto durvju dienu un vēl citi tirdziņi, tādēļ amatnieku un mājražotāju darbi faktiski palika bez aprites. 

LAIPNI LŪGTI! Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru