"Savvaļas bites" ar letālu medu

- 24.Februāris, 2023
Nedēļas nogale
Laikrakstā

Mazs cinītis gāž lielu vezumu – tā vēsta latviešu sakāmvārds. Nu, vismaz izkustināt, sašūpot spēj noteikti!

Šoreiz tam ciešs sakars ar Krievijas izraisīto karu Ukrainā. Jo latviešu puiša iniciatīva radusi aktīvus atbalstītājus ne tikai viņa draugu un paziņu vidū, bet sekmīgi izplūdusi uz daudzām vietām pasaulē, ar reāliem darbiem un reālām lietām palīdzot ukraiņu karavīriem cīnīties pret rašistu karapūļiem, kas iebrukuši viņu dzimtenē. Un Savvaļas bites patiešām nes nāvi Ukrainas okupantiem!

JĀNIS OZOLS ir puisis Jēzus vecumā, dzimis Rīgā, bet nu jau ceturto gadu valmierietis, kurš ar Savvaļas bitēm nodarbojas no sava maizes darba brīvajā laikā. Saprotamu iemeslu pēc Liesma neko vairāk par viņa privāto dzīvi netaisās minēt, bet par visu pārējo gan – pietiekami sīki un smalki.

Kā tev radās ideja par to, kur tu patlaban esi iesaistījies?

  Sākoties karam, es vienkārši nospriedu, ka šī ļaunuma impērija var apdraudēt arī mūsu valsti, ka nav pieļaujami šodien šādi iebrukumi citās valstīs, nogalinot lielā skaitā nevainīgus cilvēkus un pastrādājot šādu barbarismu. Ja mēs, latviešu tauta, esot tādā pašā – nedod Dies, tfu, tfu, tfu –situācijā, gribētu, lai arī mums nāk palīgā, tad mēs nedrīkstam būt vienaldzīgi pret tādu ļaunumu! Tāpēc jau kara sākumā meklējām, kā varētu palīdzēt ukraiņiem. Sākumā gribējām ražot dronus, drukājām ar 3D printeriem to korpusus, meklējām elektroniskās komponentes... Taču Ukrainas kara dēļ visas šīs lietas jau bija izpirktas, visi veikali pasaulē bija izpirkti pusgadu uz priekšu!

PAŠPORTRETS AR 3D PRINTERI. Jānis Ozols ar darbarīku un gatavo produkciju. Klāva Vasiļevska foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru