Sega stāsta par latviešiem

- 27.Jūnijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

Tekstilmozaīku «Stāstu sega – Latvijai 100» var apskatīt Sēļu muižas klētī.

«Latvieši pasaulē» ir muzejs un pētniecības centrs, kura darbinieki, sagaidot Latvijas simtgadi, rūpēja īpašu dāvanu – košu un savdabīgu segu. Šajā tekstilmozaīkā ievīti to latviešu dzīvesstāsti, kuri dažādu iemeslu dēļ ilgāku vai īsāku laiku dzīvo ārzemēs. Sega sanākusi desmit metru gara un trīs metrus plata, un tajā var sajust vairāk nekā 1000 ārzemēs dzīvojošo tautiešu domas un jūtas par Latviju.

«Stāstu sega ir ilgtermiņa projekts, kurā tiek veidota lielizmēra tekstilmozaīkas (patchwork) sega no daudziem gabaliņiem, kurus darinājuši latvieši, kas dzīvo ārpus Latvijas robežām. Tās darināšana devusi iespēju latviešiem ārzemēs aktīvi līdzdarboties Latvijas valsts simtgadē neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma vai valodas spējām, lai veidotu unikālu dāvanu Latvijai, kuru var mantot nākamās paaudzes,» teikts «Latvieši pasaulē» informācijas lapā.

«Stāstu segas» gabaliņi uz Latviju atceļojuši no ASV – 564, Eiropas – 188, Kanādas – 183, Austrālijas – 117, Āfrikas – 12 un pat Āzijas valstīm – 8.

Segā atrodami gan Otrā pasaules kara trimdas stāsti, gan mīlasstāsti, kas aizveduši uz citām zemēm, un sirsnīgas vēstules dzimtajai pusei.

Katram auduma kvadrātiņam līdzi atceļojis arī rakstisks stāsts, ko ikviens apmeklētājs var izlasīt digitālā formā. Īpašā dāvana Latvijai jau ilgāk nekā gadu ceļo pa dažādām mūsu zemes vietām. Tā bijusi apskatāma daudzās pašvaldībās un izstādīta Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Dziesmu un deju svētku laikā, bet pašlaik un līdz 15. augustam tā baudāma Sēļu muižā.

EMOCIJAS caurvij dāvanu, kas tapusi no atmiņu stāstiem un šodienas notikumiem. Segu uzrakstījuši tautieši, kas īsāku vai ilgāku laiku dzīvo Amerikā, Kanādā, Austrālijā, Eiropas, Āfrikas un Āzijas valstīs. Ivana Milova/LSM foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru