Seno lietu mednieks

- 6.Oktobris, 2023
Viesis
Laikrakstā

Senlietām vislabāk patīk puskrēsla un klusināti soļi. Tieši tāpēc antikvariātu bodītes parasti ir nomaļās vai vismaz neuzkrītošās vietās, kuras atrod tikai zinātāji. 

Nejauši gājēji tur iemaldās reti. Ne velti noslēpumainības gaisotne, ko piedēvē šādām vietām, ir rosinājusi literatūras darbu un piedzīvojumu filmu tapšanu, un ne bez iemesla. Sava tiesa maģijas tur noteikti ir, un kā nebūs, ja vienkopus ir daudz priekšmetu ar savu stāstu, tie glabā daudz pieskārienu un atmiņu par laikiem un cilvēkiem. Ir tādas senlietas, kuras no vecuma tā sagurušas, ka vēlas atpūsties īpašos plauktos vai pat slēgtos seifos un čukstus sarunāties tikai ar tiem, kuri prot tās novērtēt. Citas turpretī gaida savu nākamo dzīvi pie jauniem cilvēkiem. 

Valmieras vienīgajā antikvariātā, kas gan ir pašā pilsētas centrā – pretim bankas ēkai un ļoti dzīvīgajam ielu krustojumam, daudzstāvu ēku pagalmā veikala ieeja nav uzreiz pamanāma. Pa kāpnītēm var nokļūt puspagrabā, kas tūlīt apņem ar gaidošu klusumu. Pa labi kurpnieka darbnīca, pa kreisi antikvariāts. Tā saimnieks JEVGĒNIJS GERAŅINS taupības nolūkos papildu apgaismojumu iededz vien tad, ja ienācis apmeklētājs.

JEVGĒNIJS GERAŅINS. Senlietu mednieki un kolekcionāri ir labi vēstures pārzinātāji tajās niansēs, ko atklāj cilvēku izgatavotie priekšmeti. Autores foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru