Septītā bioloģiskā sezona «Varšavās»

- 25.Maijs, 2022
Ekonomika
Laikrakstā

No 24. marta Valmierā iepretī tirgus paviljonam ceturt­dienu vakaros REKO Valmiera Facebook grupas dalībniekiem ir pieejama REKO Valmiera zemnieku un mājražotāju tiešsaistes tirdziņā pasūtītā produkcija. Arvien ciešāka veidojas saikne starp produkcijas audzētāju un pircēju. 

Tajā liela loma ir arī katras konkrētās saimniecības stāstam. Lai ar tiem iepazīstinātu, REKO Valmiera  attīstītāja Liene Turlaja ir sākusi projektā iesaistīto lauku sētu apciemošanu. Pirmā vizīte kopā ar «Liesmu» bija uz Burtnieku pagasta bioloğisko piemājas saimniecību «Varšavas», kurā saimnieko SNIEDZES MILERES-DZIRKALES un JĀŅA DZIRKAĻA kuplā un darbīgā saime.

Zem viena jumta trīs paaudzes un trīs Jāņi

Iebraucot «Varšavās», pirmie draudzīgi pretī steidz suņi – vilks un taksis, neatpaliek arī rudā kaķenīte. Tad seko iepazīšanās ar saimnieci Sniedzi, saimnieku Jāni, no Valmieras atbraukošo meitu Kristīni, dēlu Jāni un arī ar ratiņos saldi gulošo Jāņa un viņa draudzenes Kristiānas dēliņu Lūkasu Jāni. Tā ir tikai daļa no kuplās ģimenes, kurā ir četri pašu bērni – Saiva, Alīsa, Kristīne, Jānis – un trīs vēl skolas vecuma audžubērni – Dāvis, Artūrs un Maksims. 

«Varšavas» ir Jāņa senču mājas, kuras soli pa solim mūsdienīgi atjauno. Kā sertificētai bioloģiskajai piemājas saimniecībai šī ir jau septītā sezona. Bioloģiskā produkcija izaug 15 hektāros vis­apkārt mājai. Ir arī savs mežs. Un arī pašiem savs Cēsu arodskolu pabeidzis kokapstrādes amatnieks Jānis – jaunākais no pašu bērniem. Sākot ciemošanos, nevar nepamanīt saimniecības šīs sezonas lielāko notikumu – jauno un vareno siltumnīcu – mazā Jāņa meistardarbu no A līdz Z. 

PIRMS REKO TIRDZIŅA VALMIERĀ. Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru