Sestie Kokmuižas svētki

- 8.Septembris, 2020
Pilsētās un novados
Laikrakstā

4. un 5. septembrī Kocēnos svinēja Kokmuižas svētkus ar devīzi «Senās prasmes Kokmuižā» – šogad tika cildinātas senās amatu meistaru prasmes. Svētku laikā varējām satikt dažādus seno amatu meistarus un tirgoņus – aldari, podnieku, augu selekcionāru, zāļu sievu, siera sējēju, vīndari, malēju un daudzus citus meistarus, kuri savu darbu pieprot vēl mūsdienās un prata arī toreiz – pirms daudziem gadiem Kokmuižā.

Svētku svinīgā atklāšana notika sestdien, 5. septembrī, rīta pusē Kokmuižas pils kompleksa teritorijā Dikļu pūtēju orķestra pavadībā, ko papildināja sešpadsmit retro automašīnu parāde virzienā no Alejas līdz Kokmuižas pilij. Parādē piedalījās arī Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis, kurš Kokmuižas pils teritorijā ieradās ar sešpadsmito retro automašīnu un savā svētku uzrunā teica: «Labdien, visi kocēnieši, Kokmuižas iemītnieki, viesi, draugi un paziņas! Liels prieks jūs atkal redzēt jau sesto reizi šeit Kokmuižas pagalmā. Pirms sešiem gadiem mēs sākām svinēt šos svētkus, lai pateiktu, ka ir tāda Kokmuiža, ir tādi Kocēni, kur ir rosīgi cilvēki un viss notiek, bet tagad jau varam izbaudīt svētkus, izbaudīt sava darba augļus. Šis laiks ir bijis nedaudz citādāks nekā iepriekšējie, pasauli un arī Latviju tomēr ietekmējusi slimība, no kuras mēs visi baidāmies. Ar pārliecību varu teikt – skatāmies droši nākotnē!

KOKMUIŽAS SVĒTKOS. Ekskursijā Kokmuižas pils kompleksa teritorijā kopā ar gidu Tomu Treimani (fotogrāfijā pa vidu, nostājies ar muguru pret kameru). Ārijas Romanovskas foto


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru