Sien maskēšanās tīklus

- 11.Marts, 2022
Sabiedrība
Laikrakstā

Apmēram 100 kvadrātmetru skolēnu un pedagogu sieta tīkla tuvāko nedēļu laikā nonāks Ukrainas militāro spēku rīcībā.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola meklējusi iespēju, kā pašlaik palīdzēt Ukrainai. Vieni ziedo, citi uzņem ukraiņu ģimenes, citi rīko un piedalās labdarības pasākumos Ukrainas atbalstam, bet radošie jaunieši darbojas praktiski. «Katrs atbalsta un palīdz, kā var. Ja mēs varam palīdzēt šādi, tad kāpēc ne? Visgrūtāk ir domāt, līdzi pārdzīvot un nekā nedarīt,» sacīja skolas direktores vietniece audzināšanas darbā Inese Andersone, stāstot, ka jaunieši un skolotāji jau pāris dienas aktīvi darbojas un maskēšanās siets centimetru pa centimetram un metru pa metram jau top.

Palīgā jauniešiem nāk arī topošie mākslinieki no Rūjienas mākslas skolas, un droši var iesaistīties arī līdzcilvēki. Ja ne tīkla siešanā, kas arī skolā notiek katru dienu no astoņiem rītā līdz astoņiem vakarā, tad nodrošinot darbīgos jauniešus ar izejmateriālu.

AUDUMA STRĒMELES tiek iesietas tīklā, lai veidojas vajadzīgais kamuflāžas tīkla blīvums. «Siešana ir tikai viens no darbiem,» saka VDMV direktore Inese Mētriņa. Kad tīkls būs gatavs, to speciāli smērēs ar sodrēju-mālu masu. 


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru