Silvars Ritvars sajūsmina Jūrmalas publiku

- 16.Augusts, 2019
Kultūra un izklaide
Laikrakstā

Mūsu slavenās operdziedātājas Ineses Galantes starptautiskais mūzikas festivāls Summertime šogad norisinājās jau 15. reizi – par godu šai jubilejai laistaklajā īpaša pastmarka.

augustam Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, uzstājās pasaulslaveni mūziķi no ASV, Kolumbijas, Balkāniem, Lielbritānijas, Krievijas, Austrijas, Nīderlandes un Latvijas, muzicējot visdažādākajos stilos, bet festivāls noslēdzās ar grandiozu Gala – Galante koncertu četru stundu garumā, kurā piedalīties bija uzaicināts arī Valmieras Mūzikas skolas audzēknis  Silvars Ritvars Malcenieks.  «Viņa izpildītā dziesma O, sole mio izpelnījās tik vētrainus aplausus, ka trīs reizes vajadzēja nākt paklanīties, bet atkārtot nevarēja, jo koncerts, kas sākās astoņos vakarā, beidzās ap pusnakti, mājās bijām pustrijos,» atceras Ritvara Silvara vokālā pedagoģe Laima Krumholce. «Pats Valsts prezidents Egils Levits pēc koncerta uzsita jaunajam solistam uz pleca – nu, puis, tev šī lieta jāturpina!

Šajā koncertā, kuru apmeklēja daudzas prominences – Saeimas priekšsēdētāja un deputāti, eksprezidenti Zatlers un Vējonis, ievērojami zinātnes un kultūras darbinieki, kā arī uzņēmēji un baņķieri, muzicēja kontrtenors Sergejs Jēgers, dziedātājs Intars Busulis, pianisti Andrejs Osokins (Latvija), Daniils Krāmers no Krievijas, Greta Erhartere-Sargsjana no Austrijas – patiesi izcilas personības, bet pavadījumu atskaņoja speciāls festivāla orķestris vācu diriģenta Ekharta Vičika vadībā ar Raimondu Ozolu pie pirmās vijoles pults, tā ka Ritvaram bija ko pārdzīvot. Taču, kā atzinās pats solists, tiklīdz iznācis uz skatuves, tā satraukums pazudis un visu dvēseli izdevies ielikt dziesmā, ko novērtēja arī klausītāji.

Neiztika arī bez neliela kurioza pārpratuma, kad Andris Bulis intervijā  Silvaram Ritvaram jautāja, kas ir viņa etalons mūzikā, puisi pirmajā brīdī samulsinot: e-talons, kāds e-talons, taču, kad jautājums tika uzdots normālā valodā – kurš no mūziķiem vislabāk patīk, atbilde skanēja nekavējoties – Andrea Bočelli, bet par to, cik lielā zālē kādreiz gribētu dziedāt – tādā līdz apvārsnim.

Ineses Galantes talantu konkursā 1. vietu ieguva Pētera Čaikovska Maskavas valsts konservatorijas students, kas koncerta finālā dziedāja duetā ar Galanti, 2. un 3. vieta Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas studenti, bet Silvars kā nākotnes talants bija vienīgais vokālists no mūzikas skolu audzēkņiem – ielūgumu pasniedza Inese Galante personīgi. Mums nebija daudz jāmēģina – pirmajā dienā Kongresu namā, lai visiem māksliniekiem nebūtu jātriecas uz Jūrmalu, divas reizes salikām tempu, vēl bija mēģinājums svētdien pusdienlaikā Dzintaros, bet vakarā Valmieras puika Silvars Ritvars Malcenieks ar savu priekšnesumu atklāja Gala – Galantes koncerta otro daļu. Vislielākais paldies vecākiem, tandēmā ar viņiem talants un darbs vainagojies skaistā izpildījumā! Balvā šoreiz ziedu pušķis, taču pati lielākā balva bija dāvātā iespēja uzstāties vienā koncertā ar pasaules līmeņa izcilībām,» uzskata skolotāja Laima Krumholce.

PĒC KONCERTA. Kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu (centrā), rīkotājām un pārējiem dalībniekiem 1. rindā pirmais no labās – Silvars Ritvars Malcenieks. Foto no Ineses Galantes festivāla Sumertime mājaslapas vietnē facebook.


Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv

Komentāri
Pievienot komentāru